Güncel

Büyük dahiye veda

Oculus VR'ın geliştiricilerinin acı kaybı!


Sanal gerçeklik teknolojileri alanında devrim niteliği taşıyacağı düşünülen Oculus VR'ın yaratıcılarından ve halen donanımı geliştirmekte olan ekibin liderlerinden Andrew Scott Reisse, maalesef bir trafik kazasında hayatını kaybetti.1370262745_oculus-jamie-copy.jpg
Amerika'nın Los Angeles kentinde polisten kaçmakta olan bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Reisse,Scaleform ve Gaikai'nin gelişiminde de önemli rol oynamıştı. Son olarak Occulus VR'ın Unreal motoruyla bütünleştirilmesiyle ilgili çalışmalar yürüten Reisse, çalışma arkadaşları tarafından oluşturulan anma sayfasında şu sözlerle anılıyor: "Andrew çok zeki bir bilgisayar grafik mühendisi, tutkulu bir fotoğrafçı, bir doğa tutkunu, sadık bir dost ve birbirine bağlı Occulus ailemizin kurucu üyelerinden biriydi. Andrew, video oyunu endüstrisinde köklü ve geniş etkiler bıraktı. Onu ne kadar özleyeceğimizi anlatmaya kelimeler yetersiz kalır."

Çalışma arkadaşları tarafından "inanılmaz nazik, özverili ve gerçek bir sırdaş" olduğu belirtilen Reisse, Civilization serilerinden Mass Effect'e yığınla oyunda kullanılan Scaleform ürünlerinin geliştirilmesinde ve sanal gerçeklik alanında çığır açması beklenen Occulus Rift sanal gerçeklik gözlüğünün hayata geçmesinde doğrudan etkili olmuştu.

Yorumlar
ali
Elveda ustad.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.