Güncel

Büyük kripto firmalarının reklam harcamaları %90 düştü.

Büyük kripto firmalarının reklam harcamaları, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %90 düştü.

Büyük kripto firmalarının reklam harcamaları %90 düştü.

2022'deki kripto piyasasının erimesinin ardından, birçok büyük kripto firması, farklı reklam anlaşmalarına milyonlarca dolar saçtıktan sonra pazarlama harcamalarını azaltıyor.

Büyük kripto firmalarının reklam harcamaları %90 düştü.

The Wall Street Journal'ın haberine göre, önde gelen kripto para şirketlerinin toplam harcamaları, hem dijital hem de TV reklamlarını etkileyerek %90'ın üzerinde düştü.

Geçen yıl Kasım ayında, özellikle de Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 $'a ulaşmasının ardından, büyük kripto firmaları pazarlamaya yönelik önemli yatırımlar gerçekleştirmeye başladı. Harcamalar, ünlüleri marka elçileri olarak işe almanın yanı sıra kripto alanını ana akım haline getirmeye yönelikti.

Pazar düzeltme belirtileri göstermesine rağmen, reklamlar bu yılki Super Bowl sırasında zirveye ulaşmıştı.

Önde gelen firmalar harcamaları kıstı

Reklamlara yoğun bir şekilde yatırım yapan en iyi şirketler arasında, Singapur merkezli kripto para birimi firmaları Crypto.com ve Gemini yer alıyor. Crypto.com için şirketin yayın yapan ulusal TV ve dijital reklam harcamaları, Kasım 2021'deki 15 milyon dolardan Mayıs'ta 2,1 milyon dolara düştü. Ocak ayında, Super Bowl öncesinde harcama 40 milyon dolardı.

Crypto.com, Los Angeles Lakers'ın evi olan Staples Center'ın adını 'Crypto.com' olarak değiştirmek için 700 milyon dolar olarak tahmin edilen bir anlaşmaya varmıştı. Şirketin dikkate değer marka elçilerinden biri Matt Damon'ın “Şans cesurlardan yanadır!” sözüyle dünyadaki birçok kripto yatırımcısının dikkatini çekmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.