Güncel

Büyükbaş hayvan etine indirim müjdesi!

Son dönemlerde artan tüm fiyatların ve art arda gelen zam haberlerinin ardından bir indirim haberi geldi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Büyükbaş hayvan etine indirim müjdesi!

Global anlamda artan enflasyon gıda fiyatlarından tutun teknolojik ürünlere kadar her şeye zam uygulanmasına neden oldu. Korona virüs ortaya çıktığından beri dengelerin değiştiği gıda sektörü fiyatlarında da şimdi iyi bir haber var. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde müjdeli bir haber verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde büyükbaş hayvan etinde yüzde 30-35 indirimle satışı başlayacak" ifadelerini kullandı.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde konuştu.

Büyükbaş hayvan etine indirim müjdesi!

et

Erdoğan, "Dik duracağız ama dikleşmeyeceğiz. Şunu unutmayacağız, bize durmak yakışmaz. Durmak yok" dedi. Büyükbaş hayvan etinde yüzde 30-35 indirimle satışa başlanacağını söyleyen Erdoğan, "Bu, piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek" ifadelerini kullandı. , "Türkiye'nin elde ettiği her kazanımı değersizleştirmeye çalışanları üzüntüyle takip ediyorum. Dünyada kendi ülkesinin felaketinden medet umacak sefil bir güruhun yaşadığı bir başka yer var mıdır, bilmiyorum" ifadeleri de eklendi.

Uzun süredir artan gıda fiyatlarının ardından bir indirim haberinin gelmesi vatandaşları sevindirecek bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Bu kapsamda özellikle gıda fiyatlarında da ciddi bir artış söz konusu idi. Erdoğan konuyla ilgili: "Biz laf değil, iş üretiyoruz. Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, talimatı aldılar, bundan böyle koyun, kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı'yla da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle onların da satışına başlayacağız. Ülkemizin her yerinde malum koyun-kuzu geçerli değil." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.