Asgari ücretlilere kira yardımı müjdesi! Hangi şehirde kaç para olacak? - Page 1

Özellikle son 3 yılda kira fiyatlarında önemli artışlar gerçekleşti. Hali hazırda büyükşehirlerde kiralık bir ev bulmak çok zorlaşmış durumda. Çünkü boş evler için istenen kiralar ciddi anlamda absürt seviyelere ulaşmış durumda.

Asgari ücretlilere kira yardımı müjdesi! Hangi şehirde kaç para olacak? - Page 2

Çok basit bir şekilde karşılaştıracak olursak, İstanbul’da kalburüstü bir semtte dahi kira fiyatları 10 bin TL’ye dayanmış durumda. Nitekim hükümet bu artışın önüne geçmek için bir dizi önlemler alsa da artış bastırılamadı.

Asgari ücretlilere kira yardımı müjdesi! Hangi şehirde kaç para olacak? - Page 3

Şu anda kira artışlarının oranı yüzde 25 ile sınırlandırılmış durumda. Eğer eski bir kiracıysanız, önümüzdeki yıllarda ki kira bedeliniz için endişelenmenize gerek yok. Elbette eski kiracılar için de çok başka sorunlar söz konusu.

Asgari ücretlilere kira yardımı müjdesi! Hangi şehirde kaç para olacak? - Page 4

Kira oranlarındaki bu artışlar Türkiye’nin genelini etkilemiş olsa da büyükşehirlerde yaşayanlar kira fiyatlarından çok daha olumsuz bir şekilde etkileniyorlar. Özellikle de çalışanlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.