Güncel

''Büyüyen Ayakkabı'' Projesi [Video]

Kenton Lee'nin Afrika'da ayakkabısız bir kızı görüp bu durumdan etkilenerek geliştirdiği "Büyüyen Ayakkabı" projesi dünyada ses getirdi.


Bazı çocuklar doğar doğmaz ailesinden devraldığı ekonomik şartlarda büyüdükleri için bundan oldukça etkileniyorlar. Milyonlarca çocuk istediği her şeye tek hamlede ulaşabiliyorken birde bu imkanlardan mahrum büyüyen çocuklar söz konusu. Kenton Lee 2007 yılında Kenya ve Nairobide yaşayan kız çocuğu ile karşılaşır. Çocuğun ailesinin maddi imkanları olmadığı için kızın ayakkabısı da yoktur.

1445158055_27a39c1a00000578-0-kentonleedreameduptheshoeaboveafterseeingchildreninke-a-101429201654903.jpg

Bu durumu kendine bir görev bilen Kenton Lee, fakir çocukların ayakkabı imkanlarının nasıl karşılanacağını düşünmeye başlar ve bu düşünme süresi sonrasında ortaya 5 yılda 5 numara büyüyebilen ayakkabıları tasarladı. "Büyüyen Ayakkabı" projesi sayesinde beş farklı yerinde çıtçıtlar bulunan ayakkabı, istenilen şekilde büyüyebiliyor. Bu sayede çocuğun ayakları büyüdüğünde aynı ayakkabıyı giymeye devam edebiliyor. (kaynak: woisio.com)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.