Güncel

Çanak anten devri bitiyor

Türksat, daha estetik ve küçük olan antenlere hazırlık yapıyor.

Çanak anten devri bitiyor

Teknoloji antenlere de geliyor. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay, ''Türksat olarak yeni bir Ar-Ge Projesi yürütüyoruz. Yaklaşık 50 santimetreye 50 santimetre boyutundaki düz anten projesine başladık'' dedi.

Çanak antenlerin çok büyük, montajının da zor olduğunu söyleyen Özkan Dalbay, daha estetik ve küçük olan düz antende ise montaj sıkıntısının yaşanmayacağını belirtti.

1363586027_antenkirliligineestetikcozumh33634.jpg

Düz antenin araba üstüne bile konulabileceğini belirten Dalbay, "Arabaların üstünü uydu antenine çevirebilme teknolojisi gelişiyor. Şu anda bu deneysel bazda. Önümüzdeki yıllarda kullanıma geçecek. Böyle bir alıcı yaptığınız zaman uyduda kullandığınız kapasite büyüyor. Çünkü hareketli gidiyorsunuz. Standart bir televizyon yayını hareketliyken alamaz" dedi.

Dalbay, bu antenin prototipini geliştirip bu yılsonuna kadar, yetişmezse 2014 yılı başına kadar sektöre sunacaklarını söyledi ve Türkiye'de uydu anteninde farklı bir teknoloji kullanılacağını kaydetti.

Yorumlar
mert
adam gibi kablo tv neden yapmiyorsunuzki ucretsiz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.