Güncel

Cardano, Djed stablecoin testini yeniden etkinleştiriyor!

Cardano, Djed stablecoin testini yepyeni yeteneklerle yeniden etkinleştiriyor!

Cardano, Djed stablecoin testini yeniden etkinleştiriyor!

Son zamanlardaki aksiliklere rağmen, kripto para birimi sektörü, yakın zamanda stablecoin testlerini yenileyen Cardano ( ADA ) ağı gibi büyük ekosistemlerdeki gelişmeler ve yeniliklerin öncülüğünde genişlemeye devam ediyor.

Cardano, Djed stablecoin testini yeniden etkinleştiriyor! 

Djed ekibi tarafından 6 Aralık'ta paylaşılan duyuruya göre, Djed stablecoin'in testnet sürümü 1.1.1, Vasil hard fork uyumluluğu, aktivite geçmişi ve daha fazlası gibi yeni yetenekler içerecek şekilde yeniden etkinleştirildi.

Djed, Cardano'nun proof-of-stake (PoS) blok zincirinde yayınlanan ilk algoritmik stablecoin'dir ve test ağının yakın zamanda yeniden etkinleştirilmesi, kullanılan Nami cüzdanında DJED ve SHEN (rezerv para) logolarının ve simgelerinin görüntülenmesini de içermektedir.

Ağustos 2021 tarihli teknik raporu, Djed'i "hedef fiyata sabitlenmiş bir fiyat aralığında istikrarlı paralar alıp satan otonom bir banka gibi davranan algoritmik bir sabit para protokolü" olarak tanımlıyor.

Ocak 2023'te yayına girecek

Cardano'nun stablecoin geliştirmedeki ortağı COTI'ye göre, Djed'in ana ağ versiyonunun başarılı bir denetimin ardından Ocak 2023'te canlıya geçmesi bekleniyor. Kasım ayındaki Cardano Zirvesi sırasında COTI CEO'su Shahaf Bar-Geffen, ana ağ tarihi hakkında şu yorumu yaptı:

"Son piyasa olayları, oynaklıktan güvenli bir sığınağa ihtiyacımız olduğunu bir kez daha kanıtladı ve Djed, Cardano ağında bu güvenli sığınak olarak hizmet edecek. Sadece bir stablecoin'e değil, aynı zamanda merkezi olmayan ve zincir üzerinde rezerv kanıtına da ihtiyacımız var."

Bar-Geffen'e göre, "Djed tam da budur" ve "zaten onun için imzalanmış olan tüm entegrasyon ortaklıkları göz önüne alındığında, Cardano ağındaki en iyi stablecoin" olabileceğine inanıyor.

Cardano ekosisteminin sürekli büyümesi

Cardano'nun Kasım ayı boyunca tüm blok zincirleri arasında en yüksek geliştirme faaliyetini kaydettiğini ve halka açık GitHub depolarında 572 oluşturulmuş olayı kaydettiğini de belirtmekte fayda var.

Daha önce Cardano'nun Plutus akıllı sözleşmelerindeki istikrarlı artışını ve 2022'de toplam sayısını %300'den fazla artırarak 6 Aralık itibarıyla 4.239 komut dosyası saydığını bildirilmişti.

Dahası, Kasım ayında, Cardano üreticisi Input Output Global (IOG), dünyanın ilk blok zinciri ademi merkeziyetçilik endeksinin kurulduğunu ve ardından ekibin Plutus DApp geliştiricileri için yeni bir kaynak bölümü açtığını duyurdu.

ADA fiyat analizi

Bu arada, Cardano'nun yerel tokeni ADA, varlık daha büyük piyasa duyarlılığını takip ettiğinden, gün bazında %1,74 ve önceki yedi gün boyunca %0,99 düşüşle şu anda 0,3116 $'dan el değiştiriyor ve aylık %23,49'luk kaybı artırıyor.

Cardano, Djed stablecoin testini yeniden etkinleştiriyor! - Resim : 1

Cardano 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Cardano'nun aşırı teminatlandırılmış algoritmik stablecoin'inin ana ağ lansmanının, yatırımcıları merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeni konusunda daha fazla heyecanlandırıp 2023'ün başlarında bir yükseliş rallisi sağlayıp sağlayamayacağı henüz belli değil.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.