Güncel

Cardano sahipleri müjde! Beklenen değişim başladı mı?

Cardano balinaları 7 aylık bir boşaltma çılgınlığının ardından birikiyor!

Cardano sahipleri müjde! Beklenen değişim başladı mı?

Cardano (ADA) fiyatının geçen hafta aşağı yönlü bir sarmalda olduğu gerçeğinin ortasında, kripto para piyasasındaki genel düşüş hissine rağmen DeFi varlığı son 24 saatte yeşile döndü.

Cardano sahipleri müjde! Beklenen değişim başladı mı?

Cardano'nun fiyatı şu anda 0,785 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte 0,47 oranında orta derecede yükseldi ancak önceki yedi gün içinde %11,67 seviyesine düştü ve piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük varlık, en son Şubat 2021'de bu kadar düşük seviyelere ulaşmıştı.

Bununla birlikte, en son veriler, 1-10 milyon ADA tutan Cardano balina adreslerinin son beş hafta boyunca çantalarını 196 milyon daha fazla ADA ile biriktirdiğini gösteriyor.

Cardano anahtar balina adresleri. Kaynak: Santiment


Sonuç olarak, Santiment'e göre: "Cardano'nun önemli balina adresleri 5 yıllık bir birikim sürecinde, fiyatlar ise 15 ayın en düşük seviyelerinde."

Cardano ekosistemi büyümesi

Cardano fiyatlarının on beş ayın en düşük seviyelerine düşmesine rağmen, ADA ekosistemi genişlemeye devam ediyor. 

Cardano'nun 25 Nisan'da blok boyutunu %10 artırdığını ve bunun daha hızlı işlem işleme ve DApp performansı sağladığını vurgulamakta fayda var. Bu, Haziran ayında yapılması planlanan ve protokolü büyütme ve işlem hacminin yanı sıra hacim ve likiditeyi önemli ölçüde artırma hedefine sahip olan Vasil hardfork'tan önce geliyor.

Bunun yanı sıra, ağ kısa süre önce platformuna ERC-20 token geçişi için destek getiren ve uygulama geliştiricileri ve benzer şekilde işletmeler için mevcut kullanım durumlarının sayısını artıran Cardano ERC-20 dönüştürücüsünü de tanıttı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

LG
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.