Güncel

Cardano tabanlı akıllı sözleşmelerin sayısı 4.000'i aştı!

Cardano'nun ağ gelişimi her geçen gün daha da genişliyor! Cardano tabanlı akıllı sözleşmelerin sayısı 4.000'i aştı!

Cardano tabanlı akıllı sözleşmelerin sayısı 4.000'i aştı!

Cardano ( ADA ) ağı, Eylül 2021'de blok zincirinin daha hızlı ölçeklenmesine ve performans göstermesine olanak tanıyan akıllı sözleşme işlevselliğinin eklenmesini içeren önemli bir güncelleme aldı. 2022'deki fiyat düşüşüne rağmen, Cardano'nun ağ gelişimi genişledi.

Cardano tabanlı akıllı sözleşmelerin sayısı 4.000'i aştı!

Eylül ayındaki Vasil sert çatalının ardından, Cardano tabanlı bir akıllı sözleşmeler platformu olan Plutus Scripts, hızla 4.000'den fazla akıllı kişiye ulaştı. Finbold tarafından elde edilen verilere göre , Cardano Blockchain Insights istatistiklerine göre, Cardano'daki akıllı sözleşmelerin sayısı 3 Aralık'ta 4.027'ye ulaştı.

Cardano tabanlı akıllı sözleşmelerin sayısı 4.000'i aştı! - Resim : 1

Cardano ağındaki Plutus betikleri (akıllı sözleşmeler). Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Grafik, şu anda Cardano blok zincirinde yürütülmekte olan Plutus kullanılarak oluşturulan akıllı sözleşmeleri göstermektedir; 4 Aralık itibarıyla toplam akıllı sözleşme sayısı 4.050'ye ulaştı. Değer, 1 Ocak'ta 947 akıllı sözleşme kaydettikten sonra 2022'de %316'lık bir büyümeyi temsil ediyor.

Cardano, Alonso hard forku tamamlandıktan sonra geliştirici topluluğuna programlanabilirlik ve merkezi olmayan finans ( DeFi ) uygulama geliştirme platformu sağlayabildi.

Cardano ağ büyümesi

Cardano'ya göre, ekip son zamanlarda komut dosyası kapasitesini artırma, Plutus Debugger MVP'si ve yayınlanmadan önce Plutus araçlarında tam Babbage desteğinin uygulanmasının yaygınlaştırılmasını bitirmek için çok çalışıyor.

Kasım ayında, Cardano üreticisi Input Output Global (IOG), dünyanın ilk blok zinciri ademi merkeziyetçilik endeksini başlattığını ve ardından Cardano Docs web sitesinde Plutus DApp geliştiricileri için yeni bir kaynak bölümünün kurulduğunu duyurdu.

Cardano, Kasım ayında halka açık GitHub depolarındaki Cardano ekibinin etkinlik oranlarının, 572,67 oluşturulan etkinlik kaydeden bir sonraki en yüksek dereceli varlık olan Polkadot'tan ( DOT ) %18 daha yüksek olmasıyla, aylık geliştirme etkinliğinde tüm kripto platformlarını yendi.

Charles Hoskinson trollere cevap veriyor

Ayrıca, bu yılın başlarında, Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson'ın, planlanan Vasil hard fork dağıtımının ağın akıllı sözleşme işleyişine zarar verebileceği iddialarına yanıt verdiğini de belirtmek gerekir.

Hoskinson, Temmuz ayında akıllı sözleşmelerin revizyonlarla uyumlu olmasını sağlamak için ağın gerekli korumaları aldığını ve yeniden yazma ihtiyacını azalttığını söyledi.

İddiaların "aptal" olarak nitelendirdiği ve "FUD" yaymakla suçladığı sözde " troller " tarafından ortaya atıldığını söylerken, aynı zamanda akıllı sözleşmenin tasarlandığı gibi çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

Son olarak, yapay zeka tabanlı bir fiyat tahmin modeline göre, Cardano'nun yerel tokeni ADA'nın bu yıl sonuna kadar 0,42 $'dan işlem görmesi bekleniyor; yayınlandığı sırada ADA 0,32 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.