Cardano'da basılan NFT'ler 800.000 dönüm noktasını aştı!

Cardano (ADA) blok zincirinde NFT MAKER (NMKR) kullanılarak 800.000'den fazla değiştirilemez token (NFT) basıldı. İşte detaylar...

Cardano'da basılan NFT'ler 800.000 dönüm noktasını aştı!

Cardano (ADA) blok zincirinde çalışan ilk halka açık 'Mint-on-Demand' aracı olan NFT MAKER (NMKR) kullanılarak 800.000'den fazla değiştirilemez token (NFT) basıldı. NFT yapım platformu, büyük haberi 6 Mart'ta Twitter üzerinden verdi.

Cardano'da basılan NFT'ler 800.000 dönüm noktasını aştı!

NFT'lerini basmak için platformu kullanan kripto projelerinden biri, Everest Dağı, Nanga Parbat ve Denali gibi dünyanın dağ zirvelerini temsil eden dijital koleksiyonlara sahip CardanoPeakz. Twitter üzerinden proje ile ilgili, daha da fazla NFT'nin eklendiği duyuruldu.

NFT MAKER, son kullanıcılar, sanatçılar ve markalar için NFT'lere giriş engelini azaltmanın bir yolu olarak piyasaya sürüldü. Bu amaçla, kullanıcıların herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden dağıtabilecekleri eksiksiz bir işe alım, para basma ve ikincil pazar satış araçları seti oluşturdu.

 

Cardano, giderek daha popüler hale gelen NFT'lere uyum sağlamak için değişiklikler yapıyor

Haberin, henüz emekleme döneminde olmasına rağmen, NFT'lerin artan popülaritesi eğilimini takip ettiğini belirtmekte fayda var.

Özellikle de finans analizleri ile bilinen Finbold daha önce 2021'de 1.263 NFT ile ilgili ticari marka olduğunu tespit eden bir analiz yayınlamış, biz de Teknolojioku olarak bu raporu siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Rapora göre 2020'deki sadece üç başvuruya kıyasla 421 kat artış olduğu görülmüştü. Nitekim, Ağustos 2021 ile Ocak 2022 arasında başvurularda ise %552.17 artış olduğu görülmüştü.

Cardano'yu NFT madenciliği için tercih edilen platformlardan biri yapan şeylerden biri, ölçeklenebilirliğidir. Merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosisteminin büyümesini ve milyonlarca yeni kullanıcıyı bünyesine katmak için sürekli artan kapasite ve verim sağlamayı amaçlıyor.