Güncel

CardSmart Bosphorus dev markaları buluşturacak

Ödeme sistemleri sektörünün en büyük bilgi platformu CardSmart Bosphorus’ta dev markalar İstanbul’da buluşmaya hazırlanıyor.

CardSmart Bosphorus dev markaları buluşturacak

2009’dan bu yana her yıl düzenli olarak yapılan CardSmart Bosphorus etkinliği, 8 Ekim Salı günü İstanbul Ceylan Intercontinental Hotel’de gerçekleştirilecek. Ödeme sistemlerinin en yeni trendlerinin paylaşıldığı CardSmart Bosphorus’un bu yılki teması  “İnnovation for a Smarter Life” olarak belirlendi. Dünya ödeme teknolojilerine hizmet veren kuruluşlarla sektör profesyonellerini bir araya getiren etkinlikte, bu alanın yenilikleri ve gelişmeleri katılımcılarla paylaşılacak.

CardSmart Bosphorus etkinliği ilk başladığı yıl olan 2009’da, bankacılık ve bilişim sektörünün ürün-hizmetlerine yönelik  detaylarının  aktarıldığı bir platformken, geçen dört yıllık sürede büyük bir değişim gösterdi. Ödeme sistemlerine yönelik yeni trendlerinin bilgi aktarımının sağlandığı bir platform haline gelen etkinlik, özellikle bu yıl Türkiye’de ödeme sistemleri alanında faaliyetlerini artırmayı hedefleyen yabancı yatırımcıların katılımına da sahne olacak. Türkiye ve yurtdışından sektör profesyonellerin en yeni trendler ve öngörülerini paylaşarak sektör değerlendirmesi yaptığı etkinliğin, önümüzdeki yıllarda daha da büyüyeceği ve  birkaç güne yayılarak katılımcı sayılarında ciddi artış olacağı tahmin ediliyor.

E-fatura ve Yazar Kasa POS uygulaması

CardSmart Bosphorus’ta bu yıl 1 Eylül tarihinde yürürlüğe girecek e-fatura uygulaması en önemli gündem maddelerinden birini oluşturuyor. Gelir İdaresi Başkanlığı ekonomiyi, firmaları, mükellefi rahatlatacak bu uygulama hakkındaki bilinmesi gerekenleri aktaracak. e-fatura yasası ile kurumlar için büyük önem kazanacak Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hizmeti ile ilgili bilgi de CardSmart Bosphorus’ta sunulacak.

BBDK ödeme sistemlerinin mevzuattaki yerine, kredi kartlarının yaşamı doğrudan etkileyen bir kamusal hizmet işlevi görmesine, kamu otoritelerinin konuyu yasal çerçeveye oturtmasına değinecek. MasterCard, nakitsiz dünyaya geçişte elektronik ödeme çözümlerinin nasıl öne çıkacağını, Oracle verinin çok hızlı aktığı ve değiştiği dünyada bu hıza ve değişime ayak uyduracak çözümlere nasıl ihtiyacımız olacağını anlatacak. Microsoft mobil transformasyon projelerinden, SAP iş ortakları  ve bankalar ile esnek iş modellerinden, EMC yeni yazılım tanımlı veri depolama platformundan, Safenet PCI-DSS kurallarına uyumluluk yükünü azaltmayı hedefleyen Uçtan Uca Kripto standartından, Thales ise ulaşımda kaliteyi artıran bilet uygulamalarından söz edecek. Ayrıca kullanımına geçiş tarihi 1 Ekim’e uzatılan, 1 Ekim sonrası hayatımızın bir parçası olacak ve dünyada bir ilk olan Yazar Kasa POS DenizBank tarafından paylaşılacak.

CardSmart Bosphorus’un platin sponsoru geçtiğimiz yıl gibi bu yıl da Oracle olarak belirlendi. Microsoft, SAP, TTNet, EMC, IBM, Intel, SafeNet, Thales  ve Yapı Kredi’de sponsorlar arasında yer alıyor. Etkinliğin giriş sponsorluğunu Zebra Technologies üstlenirken, dijital medya sponsoru  Motto23 ve Teknoloji Oku, medya sponsorları ise Telepati Telekom ve IT Advisor oldu.

Kayıt için http://www.cardtek.com/cardsmart-bosphorus/kayit/?lang=tr linkini kullanabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.