Güncel

Cardtek’in yenilikçi yaklaşımı ödüllendirildi

Cardtek Group, İSO İnovasyon Ödülleri, İnsan Kaynağı kategorisinde “İnovasyon Ödülü”ne layık görüldü.


Cardtek Group, Türkiye'de sürdürülebilir rekabet avantajı sağlayan yenilikçi projelerin ödüllendirilmesi ve bu bakışın kurumsal bazda stratejik bir değer olarak içselleştirilmesi amacıyla üç yıldır düzenlenen "İSO İnovasyon Ödülleri"nden İnsan Kaynağı kategorisinde ikinci kez "İnovasyon Ödülü" ile döndü. Ödül törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ile çok sayıda davetli katıldı. Ürün odaklı olmak yerine firmalar bünyesindeki inovasyon ortamının ve yaratılan inovasyon kültürünün karşılaştırıldığı ödülde firmalar, liderlik, stratejik planlama, bilgi, insan kaynağı, süreçler ve iş sonuçları olmak üzere altı kategoride değerlendirildi.

İşe Alım Sürecinde Yeni Yaklaşım: Scrum Metodu

Cardtek Group’un ödülü almasında, insan kaynakları alanında uyguladığı inovatif yaklaşımlar etkili oldu. Cardtek Group, Türkiye’de insan kaynakları alanında Scrum metodunu uygulayan tek şirket olarak biliniyor. Scrum metoduyla, süreç dışındaki herhangi bir kişi bile, projenin hangi aşamada olduğunu rahatlıkla takip edebiliyor. Böylelikle, verimlilik ve iletişim kalitesinde artış ortaya çıkıyor. Metodunun işe alma sürecinde kullanılması ise, sürecin verimliliğini, takip performansını, şirketin kendi performansını analiz etme kabiliyetini ve iletişimi arttırıyor.

 1394006883_isoodul.jpg

Cardtek İnovatif Yaklaşımları Ödüllendiriyor

Cardtek Group’un “İnovasyon Ödülü”ne layık görülmesinin bir başka nedeni olarak, Cardtek Star adı verilen ve çalışanların inovatif yaklaşımlarının ödüllendirildiği IK yaklaşımı gösteriliyor. Çalışanların başarılarını, önerilerini, fark yaratan davranışlarının ödüllendirildiği uygulama ile, Cardtek Group çalışanlarının yenilikçi, verimlilik sağlamaya, maliyet düşürmeye ve kalite artırmaya yönelik önerileri teşvik ediliyor ve ön plana çıkartılıyor.

Cardtek Group’un çalışanlarına kendi kariyer planlamalarını yapmaya fırsat veren yaklaşımı ise, çalışanları başarısında önemli rol oynuyor.

1394006811_ceoaysenilsarigollu.jpg

Cardtek Group’un “İnovasyon Ödülü“ almasıyla ilgili bilgi veren Cardtek Group CEO’su Ayşe Nil Sarıgöllü “Cardtek Group olarak inovasyonu destekleyen bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Değerler sistemimizi ve yönetim yapımızı bu anlayışla oluşturuyoruz. Bu amaçla, farklı uygulamalar geliştirdik. Firma içerisinde inovasyon kültürünü destekleyen, açık, görünür, çalışanlarca  anlaşılmış ve paylaşılarak içselleştirilmiş bir değerler sistemi oluşturduk. Çalışanlarımızın açık iletişimini, farklı düşünmesini, inisiyatif ve risk almasını teşvik eden ve başarısızlıklar için tolerans sağlayan bir  kültürel ortam oluşturduk. İnovatif yaklaşımımızın iş süreçlerimizde yarattığı değişimi de heyecanla gözlemliyoruz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.