Güncel

CeBIT Bilişim Eurasia 24-27 Ekim 2013

Fuar 24-27 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık olacak detaylar haberimizde.

CeBIT Bilişim Eurasia 24-27 Ekim 2013

CeBIT Bilişim Eurasia, 24-27 Ekim 2013tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’ de 14. kez kapılarını açacak.Türkiye’nin, Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu arasında köprü niteliği taşıyan stratejik konumu ve büyüyen ekonomisiyle bölgenin parlayan yıldızı olması nedeniyle bu yıl da CeBIT Bilişim Eurasia’ya olan ilgi artarak sürecek.

Neden Türkiye?

14 yıldır düzenlenmekte olan CeBIT Bilşim Euasia ve bu yıl 3.cü sü düzenlenecek olan CeBIT Sinerji Zirvesi  , "Gelecek Bilişim ile Gelecek" ve "Herkes İçin Bilişim" mottolarıyla kendi coğrafyasında sektörün en önemli bilişim platformu olarak kabul ediliyor. Yalnızca Türkiye değil, Avrasya, Orta Doğu, Afrika, Rusya ve CIS ülkeleri için de bilişim sektörünün ihtiyaçlarını karşılıyor. CeBIT Bilşim Euasia son yıllarda T.C. Hükümeti’nin aynı coğrafyadaki ülkeler ile imzalamış olduğu anlaşmalar ile Türkiye’ye seyahat, vize, gümrük ve ticaret kolaylaştığı için bu yıl İstanbul’daki fuarı ziyaret eden ülkelerin sayısında artış bekleniyor.1375368677_is-dunyasi-4.jpg

Geçtiğimiz yıl düzenlenen 13.CeBIT Bilişim Eurasia, 93 ülkeden, 143.728 ziyaretçi ile büyük bir başarıya imza attı. 98.292 profesyonel/iş dünyası ziyaretçisi, 95 ülkeden uluslararası ziyaretçi, 6325 uluslararası ziyaretçi ve 23 ülkeden uluslararası katılımcıyı ağırlayan CeBIT, 4 gün boyunca Türkiye, KKTC ve Polonya’dan 10 bakanı ağırlayarak bir kez daha bilişim dünyasını buluşturdu.

CeBIT Bilişim Eurasia ile eş zamanlı olarak düzenlenen CeBIT Sinerji Zirvesi ise, çok sayıda katılımcısı ve ziyaretçisi ile büyük bir başarı elde etti. Türk Telekom ana sponsorluğunda düzenlenen zirve,  4.170 katılımcıyı ağırladı. Zirve kapsamında 165 konuşmacı ile 95 forum panel ve konferans düzenlendi.

CeBIT GLOBAL KONFERANSI BU YIL İSTANBUL’ DA DÜZENLENİYOR!

Daha önce CeBIT Almanya’da gerçekleştirilen CeBIT Global Konferans Eurasia , bu yıl konusunda uzman konuşmacıları İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyor.

CeBIT Global Konferans Eurasia’da gerçekleşecek olan uluslararası konferansların büyük bir bölümü eş zamanlı ve interaktif olarak canlı yayınlanacak ve dünyanın dört bir yanından izlenebilecek.

Dijital iletişim ve veri tabanı konularında son gelişmeler ve yeni fikirlerin paylaşıldığı dünyanın en önemli ve en geniş katılımlı konferansı olan “CeBIT GLOBAL CONFERANCE” 2013 CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında bilişim sektörünün dev markaları ve yöneticileri İstanbul’da buluşacak.

Önümüzdeki yıllarda da Avrasya ayağı Türkiye’de yapılacak konferans coğrafyamızda, hem ulaşılabilirlik hem de konularıyla ilgili ilk olma özelliği taşıyacak.

Kamu, özel sektör, akademisyenler, uluslararası ve ulusal STK’ları bir çatı altında toplayacak olan konferansa, tüm paydaşların katılımı sağlanacak. BITKOM, Deutsche Messe AG, Berlin Üniversitesi, P Global ve Semor A.Ş nin katkı sağlayacağı konferansa Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen bilişim, teknoloji ve haberleşme şirketlerinin yöneticileri davet edilecek.

(Program ile ilgili detaylı bilgiyi CeBIT Sinerji Zirvesi (www.cebitsinerjizirvesi.com) web sayfasından almak mümkün.)

TÜRK HAVA YOLLARI, 2013 CeBIT BİLİŞİM EURASIA’NIN ULAŞIM SPONSORU OLDU

TRT’nin Televizyon ve Radyo sponsoru olduğu CeBIT Bilşim Euasia’ya, milli gururumuz Türk Hava Yolları  ulaşım sponsoru oldu. Son üç senedir Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen, dünyada en fazla ülkeye uçan ve 4. büyük uçuş ağına sahip havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları CeBIT Bilişim Eurasia gibi uluslararası ve ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak projelere destek vermeyi sürdürüyor. Güçlü sponsorları ile giderek büyüyen ve güçlenen CeBIT’in ulaşım sponsoru olan Türk Hava Yolları, CeBIT Bilişim Eurasia için dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından gelecek olan bilişim sektörü profesyonellerinin, üst düzey yöneticilerin ve bakanların ulaşımını sağlayacak.

CeBIT Bilişim Eurasia 2013’de 5 ana bölümü kapsayacak.

İş Dünyası ve kurumsal uygulamaların yer alacağı CeBIT Pro; tüketici elektroniğinin sergilendiği CeBIT Life; hükümet uygulamaları;  e-devlet,  kamu altyapı, coğrafi bilgi sistemleri, akıllı yaşam konseptleri, e-belediye, e-sağlık ve e-yasal gibi uygulamaların sergileneceği CeBIT Gov; geleceğin teknolojilerinin sunulduğu CeBIT Lab ve CeBIT Sinerji Zirvesi.

Bu yıl fuarda Türkiye’nin 2 dev projesi olan, “Fatih Eğitim Projesi” ve “Kentsel Dönüşüm Projesi” öne çıkacak.

T.C Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla başlattığı Fatih Projesi, ilk ve orta öğretim düzeyindeki tüm okulları hedefliyor. 570.000 dersliğe LCD Panel Etkileşimli Tahta ve internet ağ altyapısı sağlayacak olan proje, CeBIT  Bilişim Eurasia’da tedarikçilerle buluşacak.

Aynı zamanda tüm öğretmenlere ve her öğrenciye tablet bilgisayar verilecek olan projeyle, dersliklere kurulan BT donanımının öğrenme-öğretme sürecinde etkin kullanımını sağlamak amacıyla öğretmenlere hizmet içi eğitimler de verilecek. Bu süreçte öğretim programları BT destekli öğretime uyumlu hale getirilerek eğitsel e-İçerikler oluşturulacak.

Deprem riski nedeniyle başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesi, teknolojik çözümlerle desteklenecek!

Türkiye’nin deprem ülkesi olması nedeniyle, niteliksiz konut stokunu ortadan kaldırmayı hedefleyen Kentsel Dönüşüm Projesi,  CeBIT Bilişim Eurasia’da bilişim sektörüyle buluşacak.

Mobil katılımın getirdiği teknolojilerle desteklenmesi düşünülen projede, "Mobil Belediyecilik Uygulamaları", "Deprem Erken Uyarı Sistemi", "QR Code ve Arttırılmış Gerçek Uygulamalar ile Bilgi Paylaşımı" gibi ana başlıklarda çözüm ortaklarıyla görüşmeler yapılacak.

NFC teknolojisi ile toplu ulaşımı daha kolay takip edebilme, mobil bilet kullanabilme konuları gündeme gelecek. Mobil iletişim altyapısının kentsel dönüşümle birlikte kurgulanması, baz istasyonlarının planlı bir şekilde yapılması ve kent estetiği konuları ele alınacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜME 1 MİLYAR LİRA

T.C. Ekonomi Bakanı, Mehmet Şimşek, riskli yapıların fen ve sanat norm ve standartlarına uygun, sağlıklı ve güvenli yaşama çevrelerine dönüştürülmesi amacıyla Kentsel Dönüşüm Programı'nı başlattıklarını belirtirken, deprem başta olmak üzere Türkiye'yi her türlü afet riskine karşı daha güvenli hale getirecek projeye 2013 yılı bütçesinde, Çevre Katkı Payı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermayesinden gelen tutarla birlikte, yaklaşık 1 milyar lira kaynak ayrıldığını bildirdi.

Türkiye’nin, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde uygulamaya koyacağı akıllı şehir projesiyle çevre ülkeler tarafından model olarak gösterileceği platformda, büyüyen şehirlerin iletişim, güvenlik, ulaşım, hava kirliliği, eğitim, sağlık ve alt yapı alanlarında karşılaştığı sorunları bilişim teknolojileriyle nasıl giderilebileceği anlatılıyor. Belediyeler, vatandaşlarına sundukları farklı hizmetlerle CeBIT fuarında birbiriyle yarışıyor.

Yorumlar
Misafir
ESKIDEN YENI ELEKTRONIK CIHAZLARI ORDA GORURDUK ILKKEZ VE ORDA TANITIRLARDI HEYGDI HEY ESKI TADI VERMIO FUAR GDENDE YOK ZATENNNN
Cevapla
Misafir
Keşke Elazığ da yapılsa.. ★ [email protected]
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.