Güncel

Çektiği eziyeti iPad ile kayıt eden öğrenci suçlu bulundu!

Okulda yaşadığı zorbalığın ses kaydını iPad'e alan öğrenci suçlu bulundu.

Çektiği eziyeti iPad ile kayıt eden öğrenci suçlu bulundu!

Bir suçu ispat edemediğiniz durumlarda, söylediklerinizi kanıtlamak için elinizde bulunan bir akıllı telefon veya benzeri bir cihaz ile kayıt yaparak kendinizi temizleyebilir veya haklı gösterebilirsiniz. Pensilvanya’da yaşayan bir lise öğrencisi de söylediklerini kanıtlayabilme için okulun verdiği iPad markalı tabletini kullandı. Söylediklerini kanıtladı ancak suçlu kendisi ilan edildi. Nasıl mı?

Pensilvanyalı lise ikinci sınıf öğrencisi okulda zorbalık gördüğünü iddia ederek annesine şikayet etti. Şikayet etmekle kalmayan genç söylediklerini kanıtlamak için elindeki iPad ile olanları sesli olarak kaydetti. Ses kayıtlarında öğrenci alay ediliyor, korkutuluyor ve hatta taciz ediliyordu. Bu ses kaydını dinleyen anne bu duruma oldukça kızdı ve okulun müdürüne gitmektense polise gitmeyi tercih etti.

1397561257_ipad-air-and-ipad-mini-640x528.jpg

Ancak davaya bakan Bölge Yargıcı Maureen McGraw-Desmet liseli gencin aleyhine karar verdi. Gencin gördüğü eziyetten çok yaptığı hareketi telekulaklık olarak değerlendirdi ve gizlilik olan bir yerde dinleme yaptığı için suçlu buldu. Gencin avukatları şimdi bu karar için temyiz planları yapıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.