Güncel

Cep faturalarına indirim geliyor!

Türkiye Avrupa'da en ucuza konuşan ülke!


Mobil operatörler arasındaki arabağlantı ücretlerinin 1 Temmuz itibariyle yüzde 20 oranında düşürüldüğünü söyleyen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Bununla birlikte şu ana kadar ara bağlantı ücretlerinde yaptığımız indirim oranı yüzde 84’ü buldu. Yapılan indirimler sonrasında Türkiye, abone başı aylık ortalama konuşma süresinde Avrupa’da ilk sıraya çıkmasına karşın; vatandaşlarımızın ödediği fatura ortalaması, Avrupa’da son sıralarda' dedi.

BTK’nın 1 Temmuz itibariyle cep telefonu operatörleri arasındaki arabağlantı ücretlerinde yüzde 20 indirim yaptığını belirten Bakan Yıldırım, normalde zam olması gerekirken indirim olduğunu ve kullanıcıların birkaç yıl öncesine göre daha ucuz konuştuklarını söyledi.

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/1/1357853207_fatura.jpg

Türkiye’nin Avrupa ülkelerinde en az cep faturası ödeyen ülke olduğunun altını çizdi ve “İnanıyorum ki en son yaptığımız indirim de vatandaşlarımız aynı ücreti ödeyerek çok daha fazla konuşmasına imkan sağlayacak. Arabağlantı ücretlerindeki indirimlerle İşletmecilerimiz, diğer işletmecilere doğru olan aramalarını daha düşük ücretten sunabilir hale geldi. Açıkçası bu indirimler sayesinde her yöne tarifeler de çok uygun fiyatlara verilmeye başladı. İndirimler sayesinde her yöne tarifeler artarken, 2 ya da 3 hatta sahip olan vatandaşlarımızın sayısı da önemli oranda düştü." dedi.

Yorumlar
Erkan
Tahip ve hümeti şu ana kadar TÜRKİY,E gelmiş en ihi hükümettir nankür olmamak lazım
Cevapla
QWERTY
15 i 100 yapmak icin %666 artirmak lazim! Vatandasa gelince devlet %666 haksız kazanc icinde olur,sonrada faiz derler ne icin?? Kandırmak icin :)) YUNAN İSGALİ bunlardan 1000 kat iyidir,cünku onların hakkından gelir Türk Milleti. Ama cehaletle başetmek herseyden zordur,cahil olan bilmez !!
Cevapla
QWERTY
Yemisim yatirimini projesini,Dis borc ne halde! imf diye tutturmussunuz zavalli kim acaba ! Bakkala borcun bitmis,tum mahalleye olan borcun almis basini gitmis! siz bakkali goruyorsnuz! Onca hizmet projeymisss,ulkem borcun batagindaysa alsin o tas duvar projeyi yerin dibine batirsin!! hep birilerine rant saglamak ifin havanda su dovuyorlar sizde proje saniyorsunuz!!
Cevapla
Misafir
imf nin ne lakası var mk o borçlanma degil doğru oku haberi bide borç verme .....
Cevapla
matrix
bunca yatirim projeler babanin maliyla olmuyor faiz lobisi bu ulkenin kamburuydu sirttan atinca ulkeyi karistirdilar imf borcunu odedi adamlar baskasi neden yapamadi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.