Cep telefonu sayısının artmasıyla 15 yaş altında, henüz gelişim çağında olan çocukların da yoğun şekilde kullanıcı durumuna geçtiğini dile getiren Karlıdağ, gün içerisinde uzun süreli cep telefonu kullanımı nedeniyle insanların yoğun şekilde elektromanyetik dalgalara maruz kaldığına dikkati çekti.

Karlıdağ, cep telefonu kullanımı esnasında elektromanyetik dalgaların salındığını ve bu dalgalara maruz kalan dokuların zarar gördüğünü ifade ederek, "Özellikle gelişim çağındaki çocuklarda uzun süreli cep telefonu kullanımı beyin, işitme ve denge sistemini olumsuz etkiliyor" dedi.

"Cep telefonunu, konuşurken kulağımıza ve beynimize yaklaştırıyoruz. Bazen kulağımıza yapışık oluyor. Bu mesafe ne kadar kısalırsa beynin ve kulağın bu dalgalardan zarar görme olasılığı da o kadar artıyor

Özellikle çocukluk yaş grubunda beyin, kulak ve sinirsel gelişimler devam ettiği için dalgalar burada birtakım olumsuzluklara yol açıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.