Güncel

Cep telefonu fırlatma yarışmasını duydunuz mu? Ödül yeni bir cep telefonu!

Cep telefonu atmanın Finlandiya'da bir ulusal spor olduğunu biliyor muydunuz?


Çoğumuz kullandığımız akıllı telefonlara oldukça özenli davranır ve dışarıdan gelecek tüm darbe ve çiziklere karşı koruyucu önlemler alırız. Hatta kasayı korumak için kılıf, ekranı korumak için ise ekran koruyucu kullanırız. Ancak bir ülke var ki, burada telefonu korumayı bırakın, fırlatıp atmayı spor haline getirmişler. Şaka değil, Cep Telefonu Fırlatma Dünya Şampiyonasına hoş geldiniz!

Finlandiya güneydoğusundaki Savonlinna kasabası 2000 yılından bu yana bu teknolojik organizasyona ev sahipliği yapıyor. Bu ilginç sporda yarışmacılar eskiyen telefonlarını en uzağa atmak için mücadele veriyor. Bu arada, organizatörler ile ortaklık kuran yerel geri dönüşüm merkezi, tüm atıkları topluyor. Tahmin edebileceğiniz gibi birincilik ödülü yeni bir cep telefonu oluyor.

Yarışma bayanlar ve erkekler olarak iki kategoriye ayrılıyor ve belirlenen sınırlar içerisinde telefonları en uzağa fırlatılmak için mücadele veriliyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda telefon fırlatma yarışmasından görüntüleri inceleyebilirsiniz.

1442470254_mobile-phone-throwing-3.jpg
1442470265_mobile-phone-throwing.jpg
1442470274_mobile-phone-throwing-1.jpg
1442470282_mobile-phone-throwing-2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.