Sıklıkla tekrarlanan bu verilere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, yenilerini ekledi. Acarer, Türkiye'nin Avrupa'da cep telefonuyla en çok konuşan ve en çok SMS atan ülke olduğunu söyledi.

KAPSAMA ALANI ÇOK GENİŞ

Türkiye Noterler Birliği Kayıtlı Elektronik Posta sistemi tanıtım toplantısında konuşan Tayfun Acarer, dünyada en çok mobil hat değiştiren ülke sıralamasında da Türkiye'nin birinci olduğuna dikkat çekti. Acarer, Türkiye'nin mobil kapsama alanı olarak arazı açısından en geniş ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

BİR GSM'Cİ MEZRALARA GİRECEK

Türkiye'de şu anda çoğu mezra ve köy olmak üzere sadece 799 tane yerde mobil kapsama alanı olmadığı bilgisini veren Acarer, "Bu yerlerin içerisinde 32 binden fazla insan yaşayan yerler de var. Buraları da mobil kapsama almak için iki hafta önce bir GSM şirketi ile anlaşma imzalandı" dedi.

HER YIL 16 MİLYON TELEFON

Akıllı telefon kullanımı konusuna da değinen Tayfun Acarer, şunları söyledi: "Çok yoğun şekilde haberleşme yapıyoruz fakat çok yoğun şekilde de en yeni telefonları kullanıyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.