Güncel

Cep telefonunun bir zararı daha ortaya çıktı

ABD'nin en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Yale Üniversitesi cep telefonunun yeni bir zararınını keşfetti.

Cep telefonunun bir zararı daha ortaya çıktı

Yapılan araştırmada kobay olarak kullanılan hamile fareler iki gruba ayrıldı. Birinci gruptaki hamile fareler hamilelik süresince yakınında konumlandırılan cep telefonlarına aktif arama yapıldı. İkinci grup fareler ise normal şartlar altında hamileliklerini geçirdiler.

1332163273_kobayfare-teknolojiokucom.jpg

Birinci gruptaki farelerin yavrularında cep telefonları, hiperaktif kişilik bozukluklarına sebep olduğu ortaya çıktı. Birinci gruptaki farelerin yavruları, normal bir hamilelik geçiren farelerin yavrularına nazaran hafıza kapasiteleri daha düşük olduğu kanısına varıldı.

1332163201_hiperaktiflik-teknolojioku1.jpgAraştırmayı yürüten Profesör Hugh Taylor'ın yaptığı açıklamaya göre "İnsanlarda son dönemde artış gösteren davranış bozukluklarının bebeklerin anne karnındayken cep telefonu kaynaklı elektromanyetik alanların beyin fonksiyonlarını etkilemesinden kaynaklandığına inanıyoruz." Açıklamasında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.