Motorola StarTac (1997): İlk telefonlarda uzun ömürlü pil sorunu sözkonusuydu. Uzay Yolu`na gönderme yapılan bu telefonda ilk kez `kapaklı mı, kapaksız mı?` sorusu gündeme girdi.

Nokia 5100 (1998): Renkli kılıflar telefonlara bireysel özellik kattı. Nokia`nın, Alman Soykırım Anıtı`nın inşaat alanındaki bir çit üzerinde "Herkes hakettiğini bulur" sloganı ile reklam yapması tartışma konusu oldu.

Motorola MPx200 (2002): Windows`un Akıllı Telefon İşletim Sistemi`ni kullanan ilk telefonlardan biri. Bu telefonla email göndermek, canlı mesaj atmak ve uygulama programları yüklemek mümkün oldu. Fakat Microsoft yeniliklerini daimi kılamayınca şirketin icra kurulu başkanı Steve Balmer 2009`da "Windows cep telefonlarını batırdık" ifadesini kullandı.

Motorola A920 (2003): Sıkıcı konuşmalara son. 3G video görüntülü konuşma imkanı sağladı. Ancak kimse görüntülü konuşmak istemediğinden bu özellik fazla rağbet görmedi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.