Akıllı çatal Hapi, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi vaat ediyor. Adeta lokmalarınızı sayarak kaç kalori aldığınızı, iki lokma arasındaki süreyi ölçerek yeterince çiğneyip çiğnemediğinizi söylüyor. Eğer fazla hızlı yiyorsanız titreşim ve ışıkla sizi uyarıyor. Mobil uygulaması üzerinden beslenme geçmişinize dair detayları görebiliyorsunuz.

Halen daha üzerinde çalışılan bir ürün olan Belty akıllı kemer, yürüyüş ve spor takibi yapmak üzere tasarlanmış motorlu bir kemer. Belinizi rahatsız etmeden en uygun sıkılığı kendisi buluyor. Ancak ürünün asıl işe yarayacağı nokta spor ve yürüyüş takibi özellikleri olacak gibi duruyor.

Uzak Doğu kültüründe kullanılan yemek çubukları bile akıllanıyor. Baidu’nun bu çalışmasında yediğiniz yemeğin PH seviyesini, kalori hesabını ve yemekte kullanılan yağın kalitesini görebiliyorsunuz. Eğer yemeği pişirirken kullanulan yağ sağlıksızsa, akıllı yemek çubukları sizi bilgilendiriyor.

Kisha isimli akıllı şemsiye, beraberindeki mobil uygulama ile hava durumunu anlık olarak size iletiyor. Bluetooth üzerinden veri aktaran uygulama ile anlık olarak hava durumunu görüntüleyebiliyor ve yağmur yağacaksa önceden bilgi veriyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.