Güncel

Cep telefonuyla konuşmak ucuzladı

BTK yeni düzenlemede bakın nasıl bir indirim yaptı!


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, gsm şirketlerinin kendi müşterilerinin karşı operatör müşterilerini aramaları durumunda ara bağlantı fiyatlarını yeniden ayarladı ve % 20 kadar indirime gitti. BTK kararı şu sözlerle açıkladı:

Tüketici refahının artırılması düzenleyici kurumların en önemli amaçlarından birini teşkil etmektedir. Bu amaca bağlı olarak tüketicilerin korunması; fiyatların makul düzeylere çekilmesi, rekabetin ve hizmet kalitesinin artırılması, birçok yeni hizmetin sunulabilir olması düzenleyici kurumların hedeflerindendir. Bu hedeflere yönelik olarak, elektronik haberleşme sektöründeki düzenlemelerin en önemli araçlarından birisi sektörde rekabetin tesis edilmesi için işletmeciler arasında uygulanmakta olan arabağlantı ücretlerinin düzenlenmesidir. Bahse konu rekabetin esas dayanak noktasını, yatırımları ve yenilikçiliği teşvik eden, etkinliği artıran, tüketicilere alternatif seçenekler sunan, fiyatları makul seviyelerde tutan ve kaliteli ve çeşitli hizmet sunumunu amaçlayan bir yapı oluşturmaktadır. 

Yeni tarifeye göre vergiler hariç olmak üzere, 2N ve 3N şebekelerde ses çağrısı sonlandırma ücretleri (kuruş/dakika);

  • Avea - 2,96 kuruş /dakika
  • Turkcell - 2,50 kuruş /dakika
  • Vodafone - 2,58 kuruş /dakika
Yorumlar
veys
ucuzlasa ne olacak sanki. telefon firmalari kontrolunuzu calacak ve kontrolun bitti biraz daha al diyecek. memleketin devletide bu hirsizliklara goz yumacak. zaten devletin maliyesinin nasil calistigini ufak isi olan herkes biliyor
Cevapla
ali
Turkcell ucuz gorunuyo ama......
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.