Güncel

CES 2015: Acer yeni ürünlerini tanıttı

Acer'ın CES 2015'te tanıttığı tüm ürünler haberimizde! [Basın Bülteni]

CES 2015: Acer yeni ürünlerini tanıttı

Acer CES 2015 Fuarı'nda yeni modellerini tanıttı. Aşağıda ve sonraki sayfalarımızda Acer'ın yeni ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Aspire V 17 Nitro

Acer CES’te Intel® RealSense™ 3D kameraya sahip yeni Aspire V 17 Nitro dizüstü bilgisayarlarının tanıtımını yaptı.  Bu kamera doğal hareketleri üç boyutta anlayabildiği ve tepki verebildiği için V Nitro sahipleri oyunlarla etkileşim içinde olabilir, internet sayfalarını açabilir veya dizüstü bilgisayarın klavye veya faresine dokunmadan uygulamaları yönetebilir.  Aynı zamanda 3D tarama, 3D model oluşturma ve ardından bir 3D yazıcıda yazdırma veya sosyal medyada paylaşma özellikleri de sunar. Birçok sezgisel uygulama oyun eğlence ve içerik oluşturma için yeni yöntemler sunar.

1420467402_aspirev17nitrobe3dcamerafront.jpg

Acer Avrupa, Ürün Pazarlama Müdürü John Miedema şunları söyledi: “Acer, hem profesyonel hem de müşteri kullanımları için sınırsız potansiyel sunan üç boyutlu bilgisayar kullanımına inanıyor. En popüler müşteri kullanımları arttırılmış gerçeklik oyunları oynamayı, 3D videoları izlemeyi ve basit bilgisayar gezinimi ile kontrolünü içerirken, iş uygulamaları haritalandırma ve mimari tasarımı içeriyor.”

Intel RealSense 3D kamera üç lense sahiptir: bunlar bir geleneksel kamera, bir kızılötesi kamera ve bir kızılötesi lazer projektörüdür. Birlikte, önündeki nesnelerden geri seken kızılötesi ışığı tespit ederek derinlik oluştururlar. Intel RealSense hareket izleme yazılımı ile birlikte alınan bu görsel veri el, kol ve kafa hareketlerine ve aynı zamanda surat ifadelerine tepki veren ve bu sayede dokunmaya gerek olmayan bir ara yüz yaratır.

1420467415_aspirev17nitrobe3dcameraleft.jpg

Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Client Computing Group Genel Müdürü Kirk Skaugen şöyle konuştu: "Intel RealSense teknolojisiyle birlikte, tüketiciler bilgisayarlarıyla doğal ve kapsamlı bir şekilde etkileşime geçebilecek ve kontrol edebilecekler. Bu ister hareketlerle oyun kontrolü veya 3D yazdırma için yüzünüzü veya bir nesneyi kolayca taramak olsun, Intel Core işlemcilere sahip Acer Aspire V Nitro ve Intel RealSense yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar arayanlar için heyecan verici bir adımdır."Acer’ın yüksek performanslı Aspire V 17 Nitro serisi şık ve zarif tasarımının yanı sıra üstün performans, çoklu ortam ve eğlence özelliklerini bir arada sunar. Çok hızlı işlemciler, son teknoloji grafikler, full HD ekranlar ve güçlendirilmiş ses sistemi hareket halindeki oyuncuların kendilerini oyuna kaptırmalarına yardımcı olur.  Bu, her türlü profesyonel kullanılcılar veya diğer tüketiciler için en üst düzey platformdur.

Acer V 17 Nitro dizüstü bilgisayar modellerinin tam eğim performansı ve sorunsuz bir oyun deneyimi için IPS teknolojisine sahip geniş 17.3 inç Full HD ekranlar bulunur ve bir 4. Nesil Intel Core i7-4710HQ dört çekirdekli işlemci ve 4GB DDR5 VRAM'e kadar Nvidia® GeForce GTX 860M grafikler ve 16GB'a kadar bellek içerir.  Hızlı 128GB veya 256GB katı hal sürücüleri ve 1TB'a kadar sabit disk alanı hızlı uyanma süreleri ve dosyalara, filmlere, şarkılara ve fotoğraflara anında erişim sağlar.

Aynı zamanda hızlı ve daha güvenilir internet bağlantıları için 802.11ac kablosuz özelliğine de sahiptir.  Ultra hızlı 802.11ac kablosuz bağlantı standardı bir önceki neslin (802.11n) özelliklerinden iki kata kadar daha hızlıdır ve ağ hızını, mesafesini ve güvenilirliğini arttırarak daha fazla kişinin farklı kablosuz cihazları kullanabilmesini sağlar ve daha az engelleme ile aynı anda içerik akışına izin verir.  Her biri 2.4GHz ve 5GH frekanslarını destekleyen iki kablosuz anten hızlı internet bağlantılarına olanak verir.

Dizüstü bilgisayarın serin kalması ve optimum performansını koruması için, V 17 Nitro modelleri toz birikmesini önlemek ve minimum gürültüyle ısı dağılımını geliştirmek amacıyla ince metal bıçaklara sahip yüksek hızlı bir fan kullanan eşsiz bir toz giderme sistemi Acer DustDefender'dan faydalanır. 

Oyunlar, filmler ve müzikler için de güçlü surround ses için dört dahili hoparlör (8W toplam çıkış) ile birlikte Dolby Digital Plus Home Theater™ mevcuttur.  V 17 serisindeki çeşitli modeller kristal netliğinde film deneyimleri için bir Blu-ray disk sürücüsü veya 8X DVD Super Multi Çift Katmanlı bir sürücü içerir.  Arkadaşlarınız, aileniz veya oyun oynadığınız kişilerle bağlantı kurmak için Skype Sertifikası kristal netliğinde ve anında iletişim imkanı verir.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Intel RealSense 3D kamera barındıran Acer V Nitro serisi dizüstü bilgisayarlar Ocak ayından itibaren 1,299€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.


 Sonraki sayfalarda diğer ürünleri inceleyebilirsiniz.


Revo One RL85

Acer CES’te Revo One RL85'in tanıtımını yaptı. Boyutları küçük, fakat yetenekleri büyük olan Revo One tüm ailenin eğlence merkezi olmak için tasarlanmış şık bir kişisel bilgisayardır. Multimedya paylaşımı, içerik akışı, çok büyük ölçüde depolama ve toplama Revo One'ın kilit özelliklerindendir. Yani tek bir cihaz artık daha fazla alan kaplayan ve kullanıcılar için daha fazla iş çıkaran farklı çözümlerin yerini alabilir.

1420467213_revoonewhite.jpg

Eksiksiz Eğlence Merkezi

Revo One Intel Core i5 veya i3 işlemcileri kullanan bir ev eğlence merkezi olarak tasarlanmıştır. Full HD'nin (1080p) dört katı çözünürlük sağlayan iki ekran (HDMI ve Mini DisplayPort) ve Ultra HD (3840x2160) 4K2K video çıkışı desteklemesinin yanı sıra, 7.1 kanallı ses çıkışı zengin ve gerçekçi bir sinema benzeri deneyimi garanti eder. Revo One televizyon programları, filmler ve fotoğraf slayt gösterilerini izlemek için idealdir. Her biri 2 TB'a kadar içerebilen üç HDD depolama yuvasına sahiptir. Eğer bu kadar alan da yeterli değilse, Revo One 6TB'a kadar kolayca genişletilebilen iki SATA bağlantı noktası barındırır ve büyük ölçüde veriyi sorunsuzca desteklemek için RAID 0/1/5'i destekler. AC Protokolü sayesinde, Wi-Fi bağlantısı geleneksel BGN kullanan bilgisayarlara göre beş kata kadar daha hızlı olan hızlı kablosuz bağlantı sağlar .

Modern Tasarım

Revo One yalnızca büyük yeteneklere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda şık bir görünüme de sahiptir. Yatak odasından oturma odasına, hatta çocukların oyun odasına kadar her ortama uygun olması için tasarlanmış olan bu cihaz son derece şıktır. Estetik eğimli kenarları ve yuvarlak köşelerinin yanında parlak ve gösterişli görünümüyle beyaz veya siyah renklerde temin edilebilir. Minimalist bir görünüşe sahip olmasına rağmen, Revo One kaliteli bir bilgisayardan beklenen tüm temel özellikleri ve hatta daha fazlasını barındırır. Üst yüzeyinde, Revo One kolay erişim için bir SD kart yuvasına ve LAN ile sabit disk durumunu tek bakışta belirten ışıklar bulunan dört LED akıllı göstergeye sahiptir. Arkasında ise iki USB 2.0, iki USB 3.0, HDMI ve mini DisplayPort dahil olmak üzere tüm diğer bağlantı noktalarının yanı sıra, kullanıcıların bir kalem kullanarak açabilecekleri bir güvenlik mandalı mevcuttur. Altındaysa, kullanıcılar sabit diskleri sistem çalışırken değiştirebilecekleri ihtiyaç duydukları her şeyi bulabilirler.

Acer BYOC™ Uygulamaları

Revo One kullanıcılara nerede olurlarsa olsunlar, dosyalarına tüm cihazlarından tam erişim sağlayan Acer Build Your Own Cloud (BYOC™) özelliğini destekler. Acer artık kullanıcıların Acer markası taşımayan cihazlardan bile herhangi bir cihaz kullanarak tüm dosya, fotoğraf, müzik ve belgelerine eşsiz biçimde özel bir erişim yöntemi olan BYOC'u kullanmaları için gerekli olan her şeyle ön yüklü olarak gelmektedir. En iyisi de, kullanıcının kendi kişisel bulutu yine kendi kişisel cihazlarından çalıştırıldığı için her şey özel ve güvende kalır.

Kolay Erişilebilirlik

Acer erişilebilirlik ve kolay medya navigasyonunun keyifli bir eğlence deneyiminin anahtarı olduğunun farkındadır. Bu nedenle, Revo One opsiyonel bir çok kullanışlı uzaktan kumanda ile birlikte gönderilir. Bu aksesuar metin ve aramaları yazmak için eksiksiz bir klavyeye ve medya kontrolü için geniş bir izleme padine sahiptir.  Acer Smart Control sayesinde, iOS ve Android cihazlar için özel bir uygulama ile kullanıcılar Revo One'ı uzaktan kontrol edebilir ve doğrudan akıllı telefonlarından içerik akışı sağlayabilirler.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Revo One RL85 Avrupa'da Ocak ayından itibaren 269€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.

Acer Chromebook 15

Acer CES’te, sektörün ilk 15.6 inç ekranlı Chromebook'unun tanıtılmasıyla Chromebook alanındaki öncülüğünü sürdürüyor. Yeni Acer Chromebook 15 geniş ekran boyutunun ideal dengesini, mükemmel Chrome performansı ve şık, portatif tasarımıyla sunuyor böylece bilgisayar kullanıcıları için en uygun seçenek haline geliyor.

Acer Chromebook 15, 5. Nesil Intel Core i3 ve Intel Broadwell mikro-mimari tabanlı Intel Celeron işlemcileri kullanan şirketin ilk Chromebook ürünüdür.

Acer Avrupa, Ürün Pazarlama Müdürü John Miedema: “Acer Chromebook 15 , doğru bir güç merkezidir – müşterilere her gün hızlı mobil performans ve geniş bir ekran sunmak için yardımcı olur." dedi.  “Acer, çığır açan pil ömrüyle tasarlanan yeni form faktörlerine kadar teknolojideki en son yenilikleri sunarak Chromebook pazarında bir lider olmaya devam etmektedir. Biz, dünyanın ilk 15,6 inçlik ekranlı Chromebook'u olan Acer Chromebook 15 ile bu kategoriyi bir kez daha ileriye taşıyoruz.”

 1420467580_chromebook15topcover.jpg

Canlı renklere sahip geniş ekran sektöre öncülük etmektedir

Acer Chromebook 15, pazardaki 13,3 inçlik Chromebook'tan yüzde 27 daha geniş olan 15,6 inçlik büyüleyici ekran sayesinde tam kapsamlı bilgisayar kullanımı sunar. Bu geniş boyut, müşterilere çoklu sekmeleri ve uygulamaları görüntülemesi için daha fazla alan sağlayarak verimliliği artırır. Kaliteli ve canlı renklere sahip ekran iki seçenekle gelir – keskin ve okunaklı metinlerin yanı sıra canlı, net videolar ve fotoğraflar garanti eden ve daha fazlasını sunan geniş görüş açılı tam HD ekran. İkinci seçenek ise bütçe odaklı müşteriler için ideal olan bir HD 1366x768 çözünürlüklü ekrandır. Acer ComfyView ekranları mevcut iki ekran seçeneğidir, böylece bu ekranların hepsi gözün daha az yorulması için yansıyan ışık miktarını azaltmak amacıyla parlama karşıtı özelliklere sahiptir.

Chromebook’un ses özellikleri ise heyecan verici ve gerçekçi çoklu ortam sunmak için ekranı tamamlıyor. Yükseltilmiş ses ve netlik için iki adet tam boyutlu yukarı bakan hoparlör ile film ve müzik keyfi bir üst seviyeye çıkar. Müşteriler, mükemmel ses ve video özellikleri arttırılan HD web kamerası ile görüntülü konuşma yapmaktan keyif alırlar.

Olağanüstü Performans ve Tüm Gün Dayanan Pil Ömrü

Acer Chromebook 15, Intel Broadwell mikro-mimari tabanlı birkaç seçenek ile bugünün müşterilerinin talep ettiği performansı sunar. Chromebook 15 uygulamalar ve online oyunlar için hızlı performans ve çoklu görevler sunmak amacıyla 5. Nesil Intel Core i3 5005U veya Intel Celeron 3205U işlemci ile temin edilebilir. Bu yeni katı hal sürücülü (SSD) son teknoloji işlemci çifti 7 saniyenin altında hızlı başlatma sağlar. Ayrıca, SSD hızlı kaydetme ve verilere erişimi garanti eder.

Kullanıcıların tüm gün verimlilik, eğlence ve keyfin tadını çıkarabilecekleri Acer Chromebook 15, 8 saate kadar pil ömrü sağlar.

İnce, güçlendirilmiş tasarım

Acer Chromebook 15, konforlu kasaya zarif bir görünüm veren bir yüzey özelliğine sahiptir ve güvenli tutuş sağlar.  Chromebook 15, çarpma ve düşmelerle daha iyi başa çıkabilmesi için güçlendirilmiştir; bu kasa, köşeler 45 cm'ye kadar olan düşmeleri hasar görmeden tolere edebilirken 60 kg'a kadarki kuvvete dayanabilmektedir. Aynı zamanda yeni Chromebook, kasa ve menteşelerdeki daha fazla bükülme ve gerilime de dayanabilmektedir. Mükemmel kullanıcı deneyimi sağlamak için yeni Acer Chromebook 15, bugün en büyük Chromebook dokunmatik faresine sahiptir böylece müşteriler bilgisayarda gezinirken, yakınlaştırma ve kaydırma yaparken olağanüstü bir özgürlüğe sahip olurlar.

Acer Chromebook 15 büyük ekranıyla bile yalnızca 2.2kg ağırlığında 393y x 256u x 24.2d mm ölçülerindedir.

Bağlanabilirlik
Acer Chromebook 15 hızlı MIMO 2x2Wifi 802.11ac aracılığıyla müşterilerin üç kata kadar daha hızlı kablosuz bağlanabilirlik ile iletişimde kalmalarını sağlar. Ayrıca, müşteriler Bluetooth 4.0, USB 3.0 bağlantı noktası, USB 2.0 bağlantı noktası ve HDMI bağlantı noktası aracılığıyla diğer çevre birimlerini bağlayabilirler. SD kart okuyucu dosyalara erişim ve aktarım için bir yöntem sağlar.

Eğlenceli Paylaşım, Kolay Koruma
Acer Chromebook  15, Office belgeleri ve Gmail gibi programlarda çevrimdışı ve çevrimiçi görüntüleme, düzeltme, oluşturma ve ortak çalışma yapan müşteriler için mükemmeldir. Chromebookların kullanımı kolaydır ve çoklu kullanıcılar tarafından paylaşım için idealdir çünkü kullanıcılar, belgelere, web sitesi yer işaretlerine ve diğer bilgilere erişmek için kendi hesaplarını girebilirler. Google Drive ortamında saklama işlemi dosyaları, belgeleri ve fotoğrafları bulutta güvenli bir şekilde korur ve dosya veya belgelerin en güncel sürümünün Chromebook kaybolsa veye çalınsa bile her zaman mevcut ve güvenli olduğunu garanti eder.

Sürekli değişen online tehditlere karşı koruma için otomatik olarak güncellendiğinden dolayı, güvenlik Chrome işletim sisteminin kilit bir faydasıdır. Bu da Chromebook'ları özellikle çocuklarını korumak isteyenler başta olmak üzere herkes için kullanışlı yapar.

Modeller, Temin Edilebilirlik ve Fiyatlandırma
Modeller 16GB veya 32GB SSD sürücü veya 2GB veya 4GB RAM ile temin edilebilecektir. Özellikler, fiyatlar ve temin edilebilirlik ülkelere göre değişir. Avrupa'daki belirli ülkelerde 279€'dan başlayan fiyatlarla ve Şubat ayından itibaren temin edilebilecektir.

Acer Chromebook 13 Serisi Dokunmatik Ekranlı Modellerle Genişledi

Acer, ayrıca yeni dokunmatik ekran modelleri ile yüksek ölçüde kabul görmüş Chromebook 13 serisini de genişletmektedir. Acer Chromebook 13, bir NVIDIA Tegra K1 mobil işlemcisi tarafından sağlanan endüstrinin ilk Chromebook ürünüdür ve canlı renklere sahip 13,3 inçlik bir ekran ve 13 saate kadarlık sektör lideri pil ömrü sunar . Acer Chromebook 13 şimdi dokunmatik ekran ile mevcuttur böylece müşteriler, sezgisel parmak kaydırma ile sorunsuz bir şekilde internette gezinebilir, ortamları çalıştırabilir, düzeltme ve daha fazlasını yapabilir. Yeni Acer Chromebook 13 dokunmatik ekranlı modeller 329€'dan başlayan fiyatlarla Ocak ayından itibaren temin edilebilecektir.

Acer H7550ST projektör

Acer  CES’te mükemmel Full HD görseller ve dinamik 20W stereo ses ile birlikte kısa mesafeden yansıtma ve kablosuz çok yönlülük özellikleri sunan güçlü Acer H7550ST projektörünü tanıttı. Bu cihaz, dahili Chromecast donanım kilidi uygunluğu sağlayan dünyanın ilk projektörüdür.

Yeni Acer H7550ST, kısa mesafeden yansıtma teknolojisi sayesinde ekrandan 1,5 metre kadar kısa bir mesafede 2,5 metreye (100 inç) kadar diyagonal olarak 3000 lümen parlaklığa sahip ve doğal 16:9 en-boy oranında net ve geniş görüntüler sağlar. Geniş bir görüntüyü kısa bir mesafeden yansıtabilme özelliğinden dolayı, projektörü küçük odalarda bile filmler, oyunlar ve karaoke eğlenceleri için evlerinin konforunda kullanmak isteyen tüketiciler için ideal bir seçenektir.  Aynı zamanda sınıfta projeksiyonla ders veren eğitimciler için de harika bir seçenektir.

Daha fazla rahatlık için, gizli bir adaptör kullanıcının kendi Chromecast, Acer MWA3 MHL donanım kilidi veya Acer WirelessHD'sini güçlendirerek akıllı telefon, bilgisayar veya Chromebook'tan kablosuz olarak veri aktarabilmesine ve yansıtabilmesine izin verir ve HDMI kablosu kullanarak bir ortam oynatıcısına bağlandığında ayarları değiştirmek zorunda kalmadan 60Hz Full HD 3D filmlerin izlenebilmesini sağlar. Adaptörün eşsiz gizli tasarımı veri güvenliğini arttırırken, projektörün temiz görünümünü korur ve kaybolma olasılığını da ortadan kaldırır.

1420467716_h7550stprojectorfront.jpg

İki dahili 10W hoparlör ile harici hoparlör ihtiyacı ortadan kaldırılarak güçlü sesler elde edilir. Sesin etkinliğini derinleştiren DTS Sound bozulmayı arttırmadan ses seviyesini yükseltir ve bas performansı ile konuşma netliğini geliştirir. Ayrıca, özel bir dengeleyici olan Acer True Harmony gelişmiş bas ve çok boyutlu ses özelliğiyle filmlerin, oyunların ve müziklerin etkilerini derinleştirmek için frekans dengesini ince şekilde ayarlar ve optimize eder.

Acer Avrupa Çevrebirim Bölümü Direktörü Melanie Tarpey: “En yeni ev eğlence projektörümüz şu ana kadar yaptıklarımızın en iyilerinden biri. Acer H7550ST kısa mesafeden yansıtma teknolojisi yerleştirme seçeneklerinde esnekliği arttırırken, kablosuz bir adaptör verilerin aktarılmasını ve yansıtılmasını her zamankinden daha kolay ve pratik bir hale getiriyor. Ev sinema sistemi tutkunları ise, Full HD görsellerle bir araya getirilen 20W stereo ses, film ve oyunları nefes kesici ölçüde gerçek gibi yapan dahili DTS Sound ile benzersiz bir deneyim yaşayacaklar.”dedi.

H7550ST aynı zamanda ilave dinleme seçenekleri için kablosuz bir Bluetooth kulaklığa, yatay veya dikey hoparlöre ses aktarımı yapabilir. Ayrıca, iki ses bağlantı noktası güçlü bir surround ses deneyimi için ilave hoparlör ekleme imkanı verir.

Acer Colorsafe II

HDMI 3D uyumluluğu sayesinde kullanıcılar mükemmel 144Hz 24p Blu-ray 3D filmlerin keyfini 3D Blu-ray oynatıcı ve 3D gözlüklerle çıkarabilecekler. Projektör aynı zamanda DLP 3D uyumludur, yani titreşimsiz bir deneyim için 120Hz çıkış ve bir DLP® 3D kitini destekleyen bir bilgisayar veya görsel-işitsel cihaz ile eşleştirilebilir.

Olağanüstü Bağlanabilirlik, Dijital Yakınlaştırma ve Kaydırma

Acer H7550ST projektör yalnızca 35.7 cm x 24.1 cm x 9.8 cm ölçülerindedir ve 3.4 kg ağırlandıdır. Akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve tabletleri şarj etmek için ikisinde MHL bağlantısı bulunan üç HDMI® bağlantı noktasıyla bu projektör esnek bağlanabilirlik ve anında değiştirme imkanı sunar. Dijital yakınlaştırma ve kaydırma özelliğiyle, kullanıcılar projektörü hareket ettirmeden görüntülenen imajın detaylarını büyütebilirler.

16,000:1 kontrast oranı ve doğal Full HD (1920 x 1080p) çözünürlüğe sahip olan Acer H7550ST bir iç mekanda gün ışığında bile büyük bir ekrana net, canlı görüntüler yansıtır. Dynamic Black teknolojisi içeriği kare kare analiz eden lamba gücü ayarı aracılığıyla kusursuz imaj kontrastı yaratır. Karanlık sahneleri ince şekilde optimum siyah seviyelerine ayarlayarak ve parlaklığı koruyarak yüksek görüntü kalitesi sağlar.

ColorBoost3D 3D veya 2D-3D içerikler yansıtırken bile parlaklığı, bozulmaları ve renk değişimini azaltma özelliğiyle gerçekçi görseller sunar. Dahası, Acer Colorsafe II diğer teknolojilere göre daha uzun renk doğruluğunu garanti etmek için optimum bir 6-segment renk çemberi, güçlü görüntü işleme ve gelişmiş lamba aydınlatması sağlar.

Acer H7550ST standart modda 4000 saate kadar, eco modunda 6000 saate kadar ve ExtremeEco modunda 8000 saate kadar lamba ömrü sağlar.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer H7550ST kısa mesafe projektörü Mart'tan itibaren 999€'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir. 

Liquid Jade S akıllı telefon

Acer bugün, Las Vegas Mirage'da Pepcom’s Digital Experience! etkinliğinde Liquid Jade akıllı telefon serisine ilave hız ve performans getiren Liquid Jade S'in tanıtımını yaptı. Orijinal Liquid Jade'e benzeyen yeni S versiyonu 4G LTE bağlanabilirlik, gerçek sekiz çekirdekli işlemci, 64-bit mimarisi ile yeni ve geliştirilmiş kontrol edilebilir ses komutlu kamera özelliklerinin yanı sıra müthiş incelikteki görünümüyle şaşırtmaya devam ediyor.

Efsanevi Hız

Liquid Jade S zarif fakat güçlü bir akıllı telefon olması için yaratıldı. Liquid Jade S, pazarda mevcut olan geleneksel dört çekirdekli akıllı telefonlardan 2,5 kat daha hızlı bir hale getiren en yeni Mediatek (MT6752M) 64 bit sekiz çekirdekli bir işlemci barındırmaktadır. 4G LTE (Cat. 4) desteği dünyanın hemen her yerinde internette gezinme, veri akışı sağlama ve indirme için hızlı bağlanabilirliği garanti eder.

 1420467801_liquidjadeslunarwhiteandcosmicblackheroshot.jpg

MediaTek kablosuz iletişim kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdürü Jeffrey Ju şöyle konuştu: “Yeni Liquid Jade S'in lansmanında yakın ortağımız Acer ile birlikte çalışıyor olmaktan son derece memnunuz. MediaTek teknolojisi LTE'ye global geçişi hızlandırmakta ve MT6752M işlemci tüm pazara yüksek performans getirmektedir. Sekiz 1.5 GHz ARM Cortex-A53 CPU içeren bu çip, Acer'ın müşterilerinin daha hızlı ve daha güçlü Android 64-bit mobil işletim sistemlerine olan taleplerini yerine getirmesine yardımcı olacaktır”.

Bir Mali T760 grafik çipi barındıran Liquid Jade S aynı zamanda oyunların yanı sıra sorunsuz bir kullanıcı arabirimi deneyimi için mükemmel olan yüksek kaliteli görseller ve kusursuz grafik performansı sağlar. Android 4.4 Jelly Bean ile lansmanı yapılan bu cihaz, 2015 yılının ilerleyen aylarında Android 5.0 Lollipop uyumlu olacaktır.

Efsanevi Tasarım

Çarpıcı tasarımlı Liquid Jade ailesinin bir üyesi olan bu cihaz, eğimli yüzeyi ve tümüyle eğimli gövdesiyle hem çok şık hem de zarif.  7,78 mm kalınlığı ve yalnızca 116 gram ağırlığıyla Liquid Jade S pazardaki en zarif ve en ince 5 inç LTE akıllı telefonlardandır; HD dokulu arka tarafının sağladığı güvenli kavrama özelliği sayesinde tek elle tutmak ve kullanmak son derece kolaydır.

Acer Avrupa Akıllı telefonlar bölümü başkan yardımcısı Allen Burnes şunları söyledi: “2014'te lansmanı yapılan ve prestijli Good Design ödülünü alan en güzel telefonlardan biri olarak çok konuşulan ilk Liquid Jade için harika geri bildirimler aldık. Aynı ödüllü tasarımına birçok yeni özellik eklenen Liquid Jade S, Acer'ın ince, hafif ve zarif akıllı telefonunun faydalarını arttırıyor.”

Olağanüstü Kamera

F1.8 açıklığa sahip 13MP arka kamerası sayesinde, ışığın az olduğu her tür ortamda bile mükemmel fotoğraflar üretebilir. 5 megapiksellik bir ön kamera ise, kullanıcılara en iyi selfie çekimlerini sunmak için mevcuttur. Liquid Jade S’in kameraları sesle etkinleştirilebilir ve çekim için “Gülümseyin” to shoot veya arka kameradan ön kameraya geçmek için “Selfie” gibi basit sözlerle kontrol edilebilir ve böylece mükemmel gülüşler yakalanabilir. Sezgisel arayüzü kullanıcılara filtrelerden poz ayarına kadar kameraları üzerinde tam bir kontrol sağlar. Ayrıca, Acer ilk kez Liquid Jade S'de kullanıma sunulan bir dizi özel modu uygulamaya koymuştur: İkili çekim kullanıcıların resim içinde resim ve video içinde video için ön ve arka kameralardan aynı anda yapılan çekimlerden bir kolaj oluşturur ve Gurme Modu Instagram akışlarını iştah açan çekimlerle daha da güzelleştirir. Teknolojiyle çok iç içe olmayanlar için ise, Otomatik Ortam Algılama en iyi kamera ayarlarını sezgisel biçimde yerine getirir.

Dışı Kadar İçi de Güzel

Özel kamera özelliklerinden başka, Liquid Jade S Acer'ın sunduğu en iyi teknoloji geliştirmeleriyle de uyumludur. AcerEXTEND kullanıcıların Windows tabanlı bilgisayarlarını kullanarak, klavyeleriyle yazarak, sürükle-bırak yöntemi ve zengin paylaşımlarla – çoklu görev deneyimini yeni bir seviyeye çıkararak – kablolu veya kablosuz olarak akıllı telefonlarının kontrolünü tümüyle ellerinde bulundurmalarını sağlar. Sunuma eklenen en yeni hizmet, TomTom tarafından sağlanan ve Acer Liquid akıllı telefon kullanıcılarına yaşadıkları ülkede veya yurtdışında herhangi bir veri planı olmadan gezme esnekliği vermek için TripAdvisor POI'den yararlanan ücretsiz çevrimdışı navigasyon yazılımı AcerNAV'dır.

Ayrıca, Liquid Jade S opsiyonel hibrid microSD/dual nano-SIM ile birlikte gelir. Kullanıcılar ister kişisel ister iş için olsun, veya uluslar arası seyahat edenler ülkelerinin veya gittikleri yerel yerlerin ağlarında daha organize ve uygun maliyetli olarak tek cihazda iki dünya ile bağlantıda kalmak için microSD kartlarını ikinci bir nano-SIM ile değiştirme esnekliğine sahiptir.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Liquid Jade S Ocak ayından itibaren EMEA'daki satıcılarda Cosmic Black & Lunar White olmak üzere iki zarif renk seçeneğiyle 299€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.

Liquid Z410

Acer CES’te küçük dinamosu Liquid Z410 akıllı telefonunu tanıttı: LTE 4G bağlanabilirlik, 64-bit süper hızlı işlemciler, mükemmel ses, müthiş kamera ve arttırılmış pil ömrüyle patlamaya hazır!

Efsanevi Hız ve Güç

Liquid Z410 ile Acer hız ve gücü herkesin erişimine sunuyor. Dünyanın hemen her yerinde hızlı internette gezinme, akış ve indirme için üstün performanslı 64-bit dört çekirdekli işlemci ve 4G LTE (Cat. 4) bağlanabilirlik desteğiyle bu akıllı telefon her an hızlı görev yönetimi ve net çağrılar sunar. Güçlü Mali-760 grafik çipi sayesinde, Liquid Z410 yüksek kaliteli görseller ve kusursuz bir grafik performansı vaat ederek sorunsuz bir kullanıcı arayüzü deneyimini garanti eder. Acer bir akıllı telefonun günlük temsilciniz olduğunu bildiği için, Liquid Z410’ün pili 5,5 saate kadar konuşma veya 400 saate kadar bekleme sürelerine sahiptir. Kameranın hemen altında konumlandırılan ve zarif dokulu bir desenle çevrelenen AcerRAPID™ tuşu kullanıcıların tek dokunuşla zengin bir uyarlanabilir işlemler dizisine erişebilmelerine izin verir. Tek elle kolayca kullanılabilen AcerRAPID™ kullanıcı deneyimine hız, esneklik ve kişiselleştirme katmak için tasarlanmıştır. Dahası, Liquid Z410 kullanıcıların telefonlarını basit bir tek parmak hareketiyle hızla kontrol edebilmelerini sağlayan Acer QuickTouch özelliğine sahiptir. Kilitli ekrana bir Z şekli kaydırıldığında müzik oynatıcı başlatılır ve sola veya sağa kaydırma önceki ve sonraki şarkıları çalarken, C şekli kamerayı ve V şekli arama fonksiyonlarını açar. AcerRAPID™ ve QuickTouch özelliklerinin birleşimi Liquid Z410'un görevleri her zamankinden hızlı yapmasını sağlar.

1420467812_liquid-z410-black-lk-05.jpg

Multimedya Yardımcısı

245 ppi tanımlı 4.5 inç IPS qHDekran 2MP 80° geniş açılı ön kamerayla çekilen selfie'lerin kristal netliğinde olmasını garanti eder. Arka kamera 5 MP otomatik odaklı çekim ve LED Flaş özelliklerine sahiptir. Acer'ın Liquid Z410'u geliştirirken odaklandığı en önemli noktalardan biri de şudur: fotoğraf çekmek için hızlı ayarlar ve farklı modlar sunan yepyeni bir kullanıcı ara yüzü yapmak. Ayrıca, anıları yakalamayı her zamankinden daha kolay bir hale getiren birçok ön yüklü modla birlikte sunulur: Sunum modu bir kağıt veya ekrandaki resimleri .jpg, .pdf veya .ppt dosyalarına dönüştürerek not alınmasını optimize eder; İkili çekim kullanıcıların resim içinde resim ve video içinde video için ön ve arka kameralardan aynı anda yapılan çekimlerinden bir kolaj oluşturur . Son olarak, Liquid Z410’ün kamerası ses komutludur, yani kullanıcılar lojistikten çok konularına odaklanabilirler: bir fotoğraf çekmek için “Gülümseyin” veya ön kameraya geçip üç saniyelik bir geri sayımdan sonra çekim için “Selfie” demeniz yeterlidir! Multimedya deneyimini tamamlamak için, Liquid Z410 ayrıca çarpıcı stereo ses ve geniş ölçüde efektler sunan DTS Studio Sound™ ön hoparlörlere sahiptir. DTS Studio Sound™ daha büyük ses alanı, daha yüksek konuşma netliği ve doğal detaylar ile Liquid Z410'a profesyonel sinema özelliğinde deneyimler katar.

1420467824_liquid-z410-black-mood-02.jpg

Dışı kadar içi de güzel

Özel kamera özelliklerinden başka, Liquid Z410 Acer'ın sunduğu en iyi teknoloji geliştirmeleriyle de uyumludur. AcerEXTEND kullanıcıların Windows tabanlı bilgisayarlarını kullanarak, klavyeleriyle yazarak, sürükle-bırak yöntemi ve zengin paylaşımlarla – çoklu görev deneyimini yeni bir seviyeye çıkararak – kablolu veya kablosuz olarak akıllı telefonlarının kontrolünü tümüyle ellerinde bulundurmalarını sağlar. Acer QuickMode farklı kullanıcı ihtiyaçlarını karşılar: çocuklar bu cihazla ilk akıllı telefonlarına veya yaşlılar basit metinli büyük ve parlak bir ekrana sahip olabilirler.

Temin Edilebilirlik

Acer Liquid Z410 Şubat ayının sonundan itibaren EMEA'da 129€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.

Aspire R 13 Serisi

Acer CES’te , 5. Nesil Intel Core İşlemcilerin, R 13 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarların inovatif serisi ve kendi ödüllü S7 Ultrabooklarıyla başlayarak mobil serisi arasına dahil edileceğini duyurdu.  Aynı zamanda hızlı ve daha güvenilir internet bağlantıları için R 13 ve S7 serileri en yeni 802.11ac kablosuz özelliğine de sahiptir.  Intel’in yeni 5. Nesil Intel Core işlemcisi bir önceki model olan 4. Nesil Intel Core U (hASWELL) işlemciye göre performansı, grafikleri ve pil ömrünü daha çok geliştirmek için tasarlanmaktadır.  Ultra hızlı 802.11ac kablosuz ağ oluşturma standardı bir önceki nesil standardından (802.11n) 3 kata kadar daha hızlıdır ve uzak mesafeler için geliştirilmiş  kapsama alanı sunmaktadır.

1420468035_aspirer1304.jpg

Aspire R 13 Serisi Esnek, dönüştürülebilir tasarımı çok yönlü olarak kullanılmasına olanak verir

1.8 cm'den daha ince ve yalnızca 1.5 kg olan Aspire R 13 Serisi, 13.3 inç ekranın 180 derece dönebilmesini ve böylece geleneksel bir dizüstü bilgisayarın verimlilik özelliklerini bir tablet rahatlığıyla sunarak bir çok şekilde kullanım imkanı veren Acer Ezel Aero menteşe özelliğine sahiptir.  Aspire R 13 serisinin 6 farklı kullanım modu vardır: Dizüstü, Ezel, Stant, Pad, V modu(^)ve Ekran modları .Ürün serisi, geleneksel dizüstü bilgisayar tasarımından vazgeçmek istemeyen, fakat daha fazla seçenek ve esneklik isteyenler için tasarlanmıştır.

5. Nesil Intel Core işlemciler ve 802.11ac kablosuz bağlantıya ek olarak, hızlı performans için 1TB'a kadar Katı Hal Sürücüleri ile RAID-0 desteği ve 8GB bellek, bu cihazları iş ve eğlence için ideal kılar.

Bugün pazardaki en iyi görüntüleme deneyimlerini sunan R13 dizüstü bilgisayarlar aynı zamanda Gorilla Glass 3 tarafından korunan süper yüksek çözünürlüklü (WQHD) (2560 x 1440) veya full yüksek tanımlı (FHD) (1920 x 1080) dokunmatik ekranlar sunar.  Her iki ekranda da bulunan Zero Air Gap teknolojisi yansımaları azaltırken, FHD modeller geniş görüntüleme açıları için IPS teknolojisine sahiptir.  Ayrıca, parmak izi önleme teknolojisi lekelerin azaltılmasına yardımcı olurken, yansıma önleme teknolojisi yansımaları minimuma indirir ve dahili bir ışık sensörü ekrandaki görüntüleri iyileştirmek için ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlar.  Her iki ekran da çizim, yaratıcılık ve ortak çalışma için opsiyonel Acer Active Kalem ile birlikte kullanılabilir.

1420468059_aspirer1305.jpg

Profesyonellerin ve diğer tüketicilerin aynı şekilde beğenecekleri diğer özellikler arasında sinematik surround ses için Dolby Digital Plus Home Theatre ve üstün ses tanıma ve ses işleme için Acer Purified Voice mevcuttur.  Aynı zamanda web kamerası/görüntülü sohbetler, konferans bağlantısı, VoIP çağrıları ve sesli komutların her zaman kristal netliğinde olmasını garanti eden Skype™ sertifikalıdır.

Aspire S7 Ultrabook –İnce, Şık ve Şimdi Her Zamankinden Daha Hızlı

Acer’ın ödüllü dizüstü bilgisayarı Aspire S7 Ultrabook, aynı zamanda 5. Nesil Intel Core işlemciler ve ultra hızlı 802.11 ac kablosuz teknoloji ile yenilenecektir.

Tümüyle alüminyum parlak beyaz bir tek parça tasarıma sahip olan ve bir tablet inceliğindeki Acer S7 Ultrabook son derece hafif ve ince olmasına rağmen, 12.9 mm kalınlığı ve 1.3 kg ağırlığıyla esnek ve dayanıklıdır.

S7'nin Corning® Gorilla® Glass 2 ile kaplı dokunmatik ekranı tam 180 derece geriye eğilebilir ve ekranın bir tablet gibi de  kullanılabilmesi için bir masaya yatırılabilmesine izin verir; bir kısayol tuşuyla görüntüyü 180 derece döndürerek ekranın başkalarıyla paylaşılabilmesini kolaylaştırır.  Kapaktaki çift dönüşlü menteşe dokunmatik kontrol için mükemmel direnç oluşturur.

1420468071_aspirer1306.jpg

Modeller arasında süper yüksek çözünürlüklü WQHD (Wide Quad High-Definition) 2560 x 1440 IPS ekranlar veya FHD 1920 x 1080 çözünürlüklü FHD IPS ekranlar mevcuttur.  Tüm modeller son derece hızlı okuma/yazma süreleri için 8GB dahili bellek, RAID 0 yapılandırmasında Katı Hal Sürücüleri (128GB veya 256GB) barındırmaktadır.  Acer Green Instant On teknolojisi hızlı açılma ve sürdürme süreleri sağlar. 

Diğer önemli özellikler arasında kablosuz olarak bir televizyona bağlanmak için Kablosuz Ekran (WiDi) teknolojisi, Acer Purified Voice, pil ömrünü uzatan ve Ultrabook'un kullanımını konforlu bir hale getiren yenilikçi bir termal tasarım olan “TwinAir” soğutma bulunur.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

5. Nesil Intel Core işlemci ve 802.11 ac özelliklerine sahip Aspire R 13 Serisi Avrupa, Orta Doğu ve Asya'da Ocak ayından itibaren 999€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.