Güncel

CES 2016: Elektrikli Volkswagen Budd-E ilk İzlenim Videosu

Bir süredir gündemde olan elektrikli otomobil konseptlerinden Volkswagen Budd-e, nihayet resmiyet kazandı ve katılımcılara tanıtıldı.

CES 2016: Elektrikli Volkswagen Budd-E ilk İzlenim Videosu

Las Vegas’ta düzenlenen teknoloji fuarı CES 2016’da elektrikli otomobillerin gövde gösterisi oldu. Bu firmalardan biri de uzun süredir emisyon skandalıyla sancılı dönemlerden geçen Volkswagen oldu. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >>

Bir süredir gündemde olan elektrikli otomobil konseptlerinden Volkswagen Budd-e, nihayet resmiyet kazandı ve katılımcılara tanıtıldı.

Alışık olduğumuz Volkswagen çizgilerinden daha farklı bir tasarıma sahip olan Budd-e isimli elektrikli otomobil 101 kWh’lık pillere sahip olan araç, ön ve arka akslarda yer alan elektrikli motorları sayesinde 4 çekişli olarak da ilerleyebiliyor. 101 kWh kapasiteli batarya ile 600 km mesafeye kadar yol katedebilecek. .190 km/s son hıza erişebilen araç, hızlı şarj özelliği sayesinde sadece 15 dakika içerisinde %80 oranında şarj olabiliyor.

İç kısımda ise Volkswagen'in modern dokunuşları dikkat çekiyor. Bilgi ve eğlende sistemi olarak görev alacak olan büyük bir dokunmatik ekran aracın iç kısmında en çok dikkat çeken detay. Bu ekranda 3 farklı ana başlık altında veriler takip edilebilecek. Drive alanında hız ve benzeri bilgiler yer alırken, Control kısmında ise araç durumu ve seyahet bilgisi takip edilebilecek.

Consume isimli alanda ise müzik, mesajlar, hava durumu, takvim ve diğer interaktif veriler takip edilebilecek. BUDD-e konsepti içinde iç ve dış kısımda hareket ile kontroller de mümkün olacak. Araç sahipleri el hareketleri ile kapıları açıp kapatabilecek. Elle hareket sistemi ile iç sistemler ve ışıklandırma gibi fonksiyonlar da yöntebilecek. Şu anda sadece konsept aşamasında olan Volkswagen Bus modelinin piyasaya ne zaman çıkacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER CES 2016 OTOMOBİL HABERLERİ
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.