Güncel

CES 2016: Elektrikli Volkswagen Bus Tanıtıldı

Elektrikli sahip Volkswagen Bus resmen tanıtıldı

CES 2016: Elektrikli Volkswagen Bus Tanıtıldı

Uzun bir süredir emisyon skandalı nedeniyle sancılı dönemler geçiren Volkswagen, CES 2016 fuarı kapsamında elektrikli aracı Volkswagen Bus modelini duyurdu.

1452057766_volkswagen-bus-kapak.jpg

CES 2016: Elektrikli Volkswagen Bus Tanıtıldı

CES 2016 kapsamında ilk Modular Electric Platform'u kapsamında geliştirilen ve BUDD-e olarak adlandırılan yeni elektrikli aracı Volkswages Bus tanıtıldı. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan araç, 101 kWh kapasiteli batarya ile 600 km mesafeye kadar yol katedebilecek. Bu batarya, 15 dakikalık şarj ile %80 orannda şarj olabilecek.

1452058080_volkswagen-bus-3.jpg

İç kısımda ise Volkswagen'in modern dokunuşları dikkat çekiyor. Bilgi ve eğlende sistemi olarak görev alacak olan büyük bir dokunmatik ekran aracın iç kısmında en çok dikkat çeken detay. Bu ekranda 3 farklı ana başlık altında veriler takip edilebilecek. Drive alanında hız ve benzeri bilgiler yer alırken, Control kısmında ise araç durumu ve seyahet bilgisi takip edilebilecek. 

1452058234_volkswagen-bus-2.jpg

Consume isimli alanda ise müzik, mesajlar, hava durumu, takvim ve diğer interaktif veriler takip edilebilecek. BUDD-e konsepti içinde iç ve dış kısımda hareket ile kontroller de mümkün olacak. Araç sahipleri el hareketleri ile kapıları açıp kapatabilecek. Elle hareket sistemi ile iç sistemler ve ışıklandırma gibi fonksiyonlar da yöntebilecek. Şu anda sadece konsept aşamasında olan Volkswagen Bus modelinin piyasaya ne zaman çıkacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor. 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.