Güncel

CES 2016: Nikon Keymission 360 Ön İnceleme

Nikon'un 360 derece video kayıt yapabilen kamerası Keymission 360'ı değerlendiriyoruz

CES 2016: Nikon Keymission 360 Ön İnceleme

CES 2016 kapsamındaki inceleme turumuza Nikon ile devam ediyoruz. D5 ve D500 gibi SLR modellerini duyuran Nikon, Keymission 360 isimli kamerasıyla sanal gerçeklik dünyasına da adım atmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >>  

Nikon'un VR yani sanal gerçeklik için 360 derece içerikler üretilmesi odağında hazırladığı aksiyon kamerası KeyMission 360, zorlu şartlara dayanıklı su geçirmez (30 metre su altı) köşeli bir gövde ile geliyor. Ön ve arka tarafına yeleştirilen oldukça geniş açı lensiyle 360 derece 4K video kaydedebilen aksiyon kamerası, aynı zamanda fotoğraf çekimi de gerçekleştirebiliyor. 

Geliştirilmiş görüntü sabitleme sistemiyle, videolarda titreşimsiz görüntüler sunacak olan KeyMission 360 ile ilgili, şimdilik tüm detayları açıklanmamış olmasına rağmen boyutlarına bakıldığı zaman kolayca taşınabilir bir çözüm olacağı belli oluyor.. NFC, WiFi ve Bluetooth teknolojileri ile akıllı telefonlara bağlanabilen, cihazlardan kontrol edilebilen ve görüntü aktarımı yapabilen kamera, bünyesinde herhangi bir LCD ekran taşımıyor ve tek bir kayıt tuşuyla çekime başlayabiliyor.

CES 2016 DEĞERLENDİRME VİDEOLARIMIZ

 
 
 
 
 
 
 
 
 Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.