Güncel

CES 2016: Playstation VR İçin Fiyat Bilgisi Netleşiyor

Playstation VR için 100 oyun desteği ve tahmini fiyat bilgisi ortaya çıktı

CES 2016: Playstation VR İçin Fiyat Bilgisi Netleşiyor

Sanal gerçeklik gözlükleri, son dönemin en dikkat çeken ürünleri olmaya devam ediyor. CES 2016 kapsamında sanal gerçeklik gözlükleri oldukça dikkat çekti. Oculus Rift'in resmi fiyat bilgisinin ardından Sony tarafından geliştirilen Playstation VR cephesinde de benzer bir bilgi ortaya çıktı.

1452217713_playstation-vr-1.jpg

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >>

CES 2016'da gerçekleşen Sony toplantısında, Sony CEO'su Kaz Hirai, Playstation tutkunlarının Playstation VR için oyun sıkıntısı yaşamayacaklarını ifade etti. Playstation VR için 100'den fazla oyunun pazarda yer alacağını belirten Hirai, oyuncuların farklı bir deneyim yaşaması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti. 

Playstation VR için sözü geçen oyunların cihazın satışa çıkışının hemen ardından kullanıma sunulmasını beklemek yanlıl olacak fakat zaman içinde oyun arşivinin genişletileceği söyleniyor. 

Oyuncuların en çok merak ettiği detay olan fiyat bilgisinde resmi bir açıklama yapılmadı fakat tahmini olarak 400$ - 600$ aralığında olması bekleniyor. Fiyat olarak düşünüldüğü zaman Oculus Rift ile benzer bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Peki Playstation VR ve Oculus Rift aynı fiyatta olursa sizin tercihiniz hangisinden yana olur?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.