Güncel

CES 2016: Samsung Akıllı TV Ailesi Nesnelerin İnterneti'ne Hazır

Tüm 2016 SUHD TV'ler, IoT aktarma merkezi teknolojisini kullanarak 200'den fazla cihaz arasında gelişmiş, sezgisel bir işlevsellik ve kesintisiz bir bağlantı fırsatı sunacak


Geçtiğimiz gün ilk kez bizim tarafımızdan duyurulan Samsung ve SmartThings ortaklığı resmiyete kavuştu. İşte tüm detaylar...

Samsung Electronics, tüm 2016 akıllı TV serisinin Nesnelerin İnterneti'ne (IoT) hazır olacağını duyurdu. Ayrıca kullanıcıların akıllı cihazlara ve IoT hizmetlerine bağlanmasına, bu hizmetleri yönetmesine ve kontrol etmesine olanak tanıyan açık bir platform olan SmartThings ile tüm 2016 yılı akıllı TV ailesi bağlı olacak.

Samsung'un tüm 2016 SUHD TV'leri IoT aktarma merkezi teknolojisini sayesinde akıllı ev sistemlerinin tamamını kumanda edebilecek. Samsung, 2016 SUHD TV'ler için SmartThings ile kendi IoT aktarma merkezi teknolojisini geliştirerek önemli bir yeniliğe daha imza attı.

1451920486_1451913165iottv2-1.jpg

SUHD TV'ler, Samsung cihazları ve SmartThings sensörlerinin yanı sıra 200'ü aşkın SmartThings uyumlu cihaza bağlanabiliyor ve bu cihazları kumanda edebiliyor. Bunlar arasında çok çeşitli yüksek kalite üçüncü parti üreticilerin bağlı ışıklarından ve kilitlerinden termostatlarına, kameralarına kadar her çeşitten cihaz yer alıyor. SmartThings uyumlu cihazlar ile tam bağlantı desteği için yalnızca SmartThings Extend USB adaptörü yeterli oluyor.

CES 2016'da Samsung, geleceğin televizyonunu sergiliyor ve Samsung'un Akıllı TV'lerinin nasıl IoT ekosistemini genişletmenin merkezinde yer aldığını gösteriyor.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Mert Gürsoy, "2016 Akıllı TV serisi, tüketicilere yeni olanaklar sunacak ve IoT hazır TV'leri ilk piyasaya süren şirket olarak Samsung'un pazar lideri konumunu pekiştirecek" dedi.

1451920510_1451913166iottv1-1.jpg

SmartThings CEO'su ve Eş Kurucusu Alex Hawkinson ise "SmartThings teknolojisi ile çalışan Samsung Akıllı TV'ler ile milyonlarca haneye ulaşma olanağımız var," dedi ve devam etti: "Bu teknolojiyi şu anki ev gereçlerine uygulamak, herkesin akıllı bir evin avantajlarını deneyimlemesini çok kolaylaştıracak, ileriye dönük büyük bir adım" şeklinde konuştu.

SmartThings ile tüm cihazlara kolay bağlantı

SmartThings, tüketicilerin çok sayıda bağımsız uygulama ile tek tek cihazları kumanda etmek zorunda kalmaktansa, akıllı cihazlarının tamamına akıllı telefonlarından ve SUHD TV'lerinden erişmesine olanak tanıyor. SmartThings uygulaması ile kullanıcılar tek bir basit kullanıcı arayüzü üzerinden akıllı ev cihazlarının ve hizmetlerinin tamamına kolaylıkla bağlanıp bu cihazları yönetebiliyorlar.

Örneğin Samsung Akıllı TV'lerine bağlı bir dış mekan kamerası ile tüketiciler, gelen ziyaretçilerini kontrol edebilir ve doğrudan koltuklarından ön kapıyı açıp açmamaya karar verebiliyorlar. Evin dışında bir hareket algılandığında ise hareket sensörü de uyarıları doğrudan TV ekranında açarak ister evde ister dışarıda olsunlar daha fazla güvenlik sağlıyor.

SmartThings uygulamasının Sinema Modu da mükemmel ev sineması ortamı yaratmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Tüketicilerin ortam aydınlatmasından ortamı çevreleyen ses sistemlerine kadar her şeyi otomatik olarak ayarlamasına olanak tanıyarak anında ideal film izleme deneyimini oluşturmalarını sağlıyor.

Her 2016 SUHD TV, SmartThings teknolojisi ile gelecek ve SmartThings platform ulaşılabilirliğini genişlettikçe bu işlev bölgesel olarak etkinleştirilecek.

SmartThings kullanımları ve uyumlu cihazları hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.smartthings.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.