Güncel

CES 2016: Samsung CES En İyi İnovasyon Ödülünü Kazandı

Yeni Erişilebilirlik Teknolojisi ve Birinci Sınıf Tasarım Sayesinde Daha Kullanışlı Bir Kullanıcı Arayüzü, Yüksek Netlikte Ses ve Rakipsiz Bir Görsel Deneyim Sunuyor

CES 2016: Samsung CES En İyi İnovasyon Ödülünü Kazandı

Samsung Electronics, Las Vegas'ta düzenlenecek CES'te sergilenecek yeni Akıllı TV'lerinden biri için Erişilebilir Teknoloji kategorisinde CES 2016 En İyi İnovasyon Ödülünü kazandığını duyurdu. Her yıl düzenlenen CES İnovasyon Ödülleri, tüketici teknolojisi alanında olağanüstü tasarımları ve mühendislikleri onurlandırarak, kazanan ürünleri herkesin deneyimlemesi için canlı olarak CES İnovasyon Ödülleri Vitrini'nde sergiliyor

Samsung Electronics Görüntü Sistemleri Birimi Başkan Yardımcısı John Ryu, "Mümkün olan en iyi resim kalitesini sunan ve tüm tüketiciler için erişilebilir olan bir televizyon tasarlamak, tüm SUHD ve Akıllı TV modellerimiz ile başarmayı çalıştığımız en önemli konuların başında geliyor " dedi. Ryu sözlerini şu şekilde tamamladı:

"Akıllı TV'mizin CES İnovasyon Ödülleri ile sınıfının en iyisi erişilebilirliği sunduğu için takdir edilmesinden onur duyuyoruz. Tüm tüketicilerin mümkün olan en iyi TV seyretme deneyimini yaşamasına olanak tanıyacak yeni yollar sunmaya devam edeceğiz."

1452086143_1451913547accessibility2.jpg

Sesli Yönlendirme: Daha Rahat Bir Kullanıcı Deneyimi

Samsung'un Sesli Yönlendirme özelliği, kurulum, İnternet'te gezinme ve tipik olarak sadece ekranda gösterilen diğer adımlar dahil bir dizi TV işlevinin kullanımını kolaylaştırıyor. Normal iletişim sesini kullanarak insanlar kolaylıkla örneğin gelecek programları kaydetmek ve çeşitli Akıllı TV uygulamalarını yönetmek ve gösterim zamanları ve program başlıkları gibi bilgileri talep etmek için TV ile kolayca etkileşimde olabilir.

Yüksek ve Net Ses: Ses Netliğinde İyileştirme

Samsung Akıllı TV'nin Yüksek Ses işlevi, ses netliğini daha da artırmak üzere yüksek frekanslı sesleri iyileştirebilir. Bir diğer Net Ses işlevi de TV'deki seslerin frekansını ayarlayarak konuşmaların duyulmasını daha da kolaylaştırıyor. Ayrıca yeni akıllı TV, grafiksel kullanıcı arayüzü, önceki modellerin iki katı kontrast ile daha iyi genel ekran okunabilirliği sunuyor.

1452086155_1451913548accessibility1.jpg

İyi Tasarım, Erişilebilir Tasarımdır

Samsung'un gelişmiş ama bir o kadar da sezgisel işlevselliği ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile TV teknolojisini sürekli olarak değiştirme gücü, tüm tüketiciler için iyileştirilmiş bir TV izleme deneyimi sağlamaya yardım ediyor. Sesli Yönlendirme, Yüksek ve Net Ses işlevleri de herkesin kullanması için basit ve kolay olacak şekilde tasarlandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.