Güncel

CES 2016 Unveiled Etkinliği Gerçekleşti VİDEO

CES 2016 Fuarının Öncesinde Basına Özel Unveiled Etkinliği Gerçekleşti

CES 2016 Unveiled Etkinliği Gerçekleşti VİDEO

Her yıl ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES fuarı bu yıl 6-9 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuar öncesinde basın mensupları için düzenlenen Unveiled etkinliğinde dikkat çeken yeni girişim ve ürünler sergilendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

 Ağırlıklı olarak nesnelerin interneti kavramının gelişmiş ürün ya da çözümlerinin sergilendiği Unveiled etkinliğinde gündelik cihazların teknoloji yardımı ile akıllanması gündemdeydi. Bu ürünler arasında akıllı duş başlığından, taşınabilir çeviri cihazına, akıllı diş fırçasından bahçe sulama sistemlerine kadar birçok ilginç ürün ve çözümün tanıtımı yapıldı. 

Son yıllarda çok fazla konuşulan bir kavram olan nesnelerin interneti konusunun hayatımıza daha fazla entegre edildiği ürünlerin yanısıra akıllı telefon üzerinden kontrol edilebilen robotlar, sanal gerçeklik teknolojileri, 3D yazıcılar ve hatta akıllı ayakkabı gibi farklı çözüm ve ürünler de Unveiled etkinliğinde tanıtıldı. 

Spor ile ilgili birçok giyilebilir teknolojinin duyurulduğu etkinlikte, saç ektirmeye gerek kalmadan saç çıkartabilen yeni bir teknoloji de tanıtıldı. Etkinliğin ilginç ürünlerinden biri ise LG’nin geçen sene tanıttığı Styler adını verdiği ürün de yer aldı. Halen satışta olan ürün buzdolabı büyüklüğünde ve kuru temizleme işlevine sahip. Buhar yardımı ile temizlik yapan cihaz aynı zamanda pantolon ya da ceket gibi kıyafetlerdeki kırışıklıkları gidererek ütüye yardımcı oluyor. 

Lenovo’nun duyurduğu dev ekranlı tablet bilgisayar çözümü ise büyük ekranlı taşınabilir cihaz isteyenlere hitap eden bir ürün oldu. Dokunmatik ekranlı biraz ağır olsa da taşınabilir olma özelliğine sahip. Tabletin dev ekranda film ya da video izlemenin keyfi oldukça güzeldi. Ayrıca cihazla oyun da oynanabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.