Güncel

CES 2016'da baskın şoku! (Video)

CES 2016'da sergilenen kaykay sahte olunca baskına uğradı!

CES 2016'da baskın şoku! (Video)

Perşembe günü Las Vegas'ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) katılımcılar ürünlerini sergilediler. Ancak ABD’li federal görevlilerin fuarı basması ile gerginlik yaşandı.

İddiaya göre bir Çinli şirketin standında sergilenen tek tekerlekli kaykay sahteydi. Bloomberg’den Joshua Brustein’ın haberine göre, sahte kaykay yapmak ile suçlanan Çinli şirket Changzhou First International, baskın ile standını dışarı çıkarmak zorunda kaldı.

1452257193_onewheel-app.jpg

Baskın, tek tekerlekli kaykayın orijinal yapımcısı Future Motion adında bir şirketin isteği üzerine yapıldı. Şirket Onewheel denilen ürünün patent ve marka sahibi olduğunu söyledi. Kyle Doerksen tarafından icat edilen Onewheel, tek tekerlekli kaykay olarak geçen yıl  Kickstarter üzerinden kampanya için başvurmuştu. Çinli firma aynı özelliklere ve tasarıma sahip kaykay ile CES fuarında kendi icat ettikleri ve geliştirdikleri ürün olarak stand açtı.

Rapora göre, Future Motion bu baskını yapmak için bir hafta boyunca kolluk görevlileri ile çalıştı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.