Güncel

Chrome'daki açığı bulan hackera büyük ödül!

Google, Chrome'da açık bulan hackera büyük ödül verdi.

Chrome'daki açığı bulan hackera büyük ödül!

'Pinkie Pie' takma isimli hacker daha önce Google'a iş başvurusunda bulundu ancak Google'dan geri dönüş yapılmadı. Hacker'da kendini başka yolla gösterdi ve Google'ın internet tarayıcısı Chrome'da güvenlik açığı yakalayarak Google'ın dikkatini çekti. Google bu  'hacker'a 60 bin dolar ödül verdi.

Google, Chrome'un güvenliğini geliştirebilmek için 2010 yılında 'Chrome Güvenlik Ödülleri Programı'nı başlattı. İnternet arama motoru devi Google, güvenlik açığı bulanlara küçük ödüller veriyordu. Hacker'lar arasında 2012 Şubat ayında 'Pwnium' isimli bir yarışma düzenleyen Google, bu tarihten itibaren daha büyük ödüller vermeye başladı. Pinkie Pie, ilk yarışmayı kazanmıştı. Pie, geçen hafta yapılan ikinci yarışmayı da kazandı ve toplam 120 bin dolar ödülün sahibi oldu.

1350138797_pwnium2-520x245.jpg

Chrome'daki açığın Pinkie Pie tarafında ortaya çıkarılmasından 10 saat sonra Chrome yazılımının güncellenme yapılarak sorun çözüldü.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.