Güncel

Çiftlik Bank oyunu bir bakanlık tarafından incelemeye alındı!

Kısa sürede 300 binden fazla üyesinden yüz milyonlarca TL para toplayan Çiftlik Bank için bakanlıklar devreye girdi.


Harekete geçen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yetkili kişiler, oyunu işleten Fame Game Hayvancılık için yaptıkları incelemeyi şu şekilde açıkladılar: İncelemelerde bizden aldıkları ruhsatları, üye toplamak ve halkı yanıltmak amaçlı kullandıklarını gördük. İncelemeye gittiğimiz bazı çiftliklerinde hayvan dahi olmadığı raporlandı. Hukuk müşavirliğimiz de devrede. İl müdürlüklerimiz de devreye sokuldu. 

Türkiye'de Çiftlik Bank ürünlerini satan 70 bayi bulunuyor. Bu tablo sisteme olan inancın artmasını ve daha fazla kişinin buraya para yatırmasını sağlıyor. Ancak şirketin bayiliklerinin hepsinin kendileri tarafından kurulduğu görülüyor. Şirketin internet sitesine koyduğu tapuların Çiftlik Bank adına değil, Mehmet Aydın adına olması da şüpheleri artırıyor.

Son zamanlarda Çiftlik Bank ailemize, firmamıza yapılan karalama çalışmalarına, büyümemize engel olma çabalarına karşı hep birlikte dimdik durduk.

Bu sebeple 1.Server ( Ceres ) ismini "DİRİLİŞ" olarak değiştiriyoruz.

— Mehmet Aydın (@CBMehmetAydin)

Şirketin CEO’su Mehmet Aydın ise üzerilerinde bir karalama çalışması yapıldığını iddia ederek Twitter hesabından şu mesajı yayınladı: Son zamanlarda Çiftlik Bank ailemize, firmamıza yapılan karalama çalışmalarına, büyümemize engel olma çabalarına karşı hep birlikte dimdik durduk. Bu sebeple 1.Server ( Ceres ) ismini "DİRİLİŞ" olarak değiştiriyoruz.

 İlerleyen günlerde bu incelemelerin sonuçlarını yine sizlere duyuracağız. 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.