Güncel

Çim biçme makinenizi akıllı telefonunuzdan kontrol edin

Profesyoneller için kablosuz çözümleri tüketiciyle buluşturmaya hazırlanan Bosch El Aletleri, Bahçe Aletleri serisi Indego Robotik Çim Biçme Makinesi için akıllı telefon uygulamaları ile uzaktan kumanda fırsatına da sunuyor. Bosch’un önümüzdeki dönem en ö

Çim biçme makinenizi akıllı telefonunuzdan kontrol edin

Bosch Elektrikli El Aletlerinin Bahçe Aletleri iş kolu, geride bıraktığımız yıl gerçekleştirdiği 253 milyon Euro satış ile dünya genelinde %1 oranında büyüdü. Bosch Elektrikli El Aletleri Başkanı Henning von Boxberg, “Bu başarının kilit unsuru bizim yenilikçi gücümüz ve akü teknolojisindeki bilgi ve tecrübelerimizdir. Şu anda Bosch Bahçe Aletleri, Bosch El Aletlerinin toplam satış oranının %35’ini oluşturuyor. Bu yılı da bu oranın üzerinde tamamlamayı hedefliyoruz. Avrupa satış kanallarında en çok satan 10 elektrikli bahçe aletinden dokuzunun Bosch tarafından üretiliyor olması da bizim için büyük bir gurur kaynağı.” dedi. 
 
Tek bir uygulama ile uzaktan kumanda

Son beş yılda 100’den fazla yeni bahçe aletini piyasaya süren Bosch,  “LogiCut” navigasyon sistemli Indego robotik çim biçme makinesi ile dikkat çekiyor. Akıllı yazılım ve sensör teknolojisi sayesinde sistematik olarak şeritte kalan Indego, gelişigüzel şekilde kesen alışılagelmiş robotik çim biçme makinelerinden yüzde 30 daha hızlı hareket ediyor. İlk olarak Batı Avrupa’da pazara sunulan Indego 1200 Connect, test edilip onaylanmış “LogiCut” navigasyon sistemi ile bir akıllı telefon uygulaması sayesinde istediğiniz yerden istediğiniz zaman kolayca kumanda edilebiliyor. 

1410180795_boschmkb36vfamily100stripeenhancemart-.jpg

Ürün yelpazesinde yepyeni bir dönem: Profesyoneller için kablosuz çözümler

Bosch’un önümüzdeki dönem en önemli yeniliklerinden bir de Lithium-ion akülerinin kullanımını profesyonel bahçe aletleri için geliştirmesi. Son yıllarda profesyonel kullanıcılar, kullandıkları aletlerde yüksek performans, uzun çalışma süresi, zorlu hava koşullarına dayanıklılık ve kolay kurulum beklentisi içindeler. Bununla beraber özellikle düşük ses seviyesi, düşük titreşim ve düşük emisyon beklentilerinin yüksek olması, ürünlerin günlük kullanımda sağlığa etkileri konusundaki bilincin arttığını gösteriyor.

İşte tüm bu kullanıcı beklentilerini göz önünde bulunduran Bosch El Aletleri 2015 İlkbahar sezonundan itibaren, 36Volt, 6,0 Amper Saat aküleri Batı Avrupa pazarına sunacağının bilgisini verdi. Bu aküler, ilk etapta 2 çim biçme ve 2 tırpan olmak üzere toplam 4 profesyonel bahçe aletinde kullanılabilecek. Bu akülü ürünler, gerek yüksek performansı gerek %50 oranında düşük ses seviyesi ile benzinli profesyonel aletlere ciddi birer alternatif olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.