2. Pitbull - Labrador Karışımı "Chief": 1996 yılında Seattle'da, 20 yaşındaki Raquel Rivera ve 22 yaşındaki Jay Johnson, köpekleri Chief ile birlikte kendi evlerinde ölü olarak bulundular. Yapılan ilk incelemede çiftin eve giren soyguncular tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Şüpheliler başkasıyla karıştırılması imkansız bir soyada sahip olan Ken Leuluaialii ile George Tuilefano'ydu. Savcılık şüphelilerin tshirtleri üzerinde köpek kanı olduğunu fark etti. Bu kandan alınan DNA'yı Chief'inkiyle karşılaştırdıkları zaman şüphelilerin Chief'i ve aileyi öldüren kişiler olduğu ortaya çıktı. Chief, yaralandıktan sonra polisler gelene kadar tam 30 saat yaşam mücadelesi vermiş, tüm çabalara rağmen kurtarılamamıştı ama iki katilin açığa çıkmasını sağlayarak intikamını alacaktı.

3. Kahraman Kediler: 1989 yılında Lori Auker ortadan kayboldu. Ailesinin şüpheleri doğruydu. 3 haftalık araştırma sonucunda Auker'in cesedi çamur bir yolun kenarında bulundu. Birinci şüpheli, eski kocası Robert Auker'dı. Bir süre önce boşanmışlar, cinayetten önce de Robert'ın Lori'yi takip ettiği ortaya çıkmıştı. Adli tıp uzmanları Robert Auker'ın evinde yaptıkları araştırmada eşyaları üzerinde kedi tüyü olduğunu farkettiler. Yapılan analiz bu kedi tüylerinin Lori Auker'ın evinde beslediği iki kediye ait olduğunu ortaya çıkardı. Lori'nin kaybolduğu gün Robert'ın giydiği bandaj üzerinde de aynı tüylerden bulunmaktaydı. Cinayeti Robert'ın işlediği ispatlandı. Robert Auker ölüm cezasına çarptırıldı.

4. Adaletin Sesi Papağan Hira: 2014 yılı Şubat ayında Neelam Sharma evinde ölü olarak bulundu. Cinayetin tek tanığı papağan Hira'ydı. Dul kalan kocası Vijay Sharma'nın aklına cinayetin çözümünde yardımcı olabilecek hiçbir ipucu gelmiyordu ancak yeğeni Ashutosh ne zaman eve gelse Hira'nın rahatsız olduğunu, sürekli bağırmaya başladığını fark etti. Konuyu polise bildirdikten sonra polisler soruşturmayı derinleştirdiler. Ashutosh gözaltında cinayeti işlediğini itiraf etti. Hira katili açığa çıkarmıştı.

5. İsimsiz Çekirge: Pek ev hayvanı sayılmasa da bir çekirge 1985 yılında bir cinayetin çözülmesinde yardımcı oldu. 1985 yılında, Teksas'ta işlenen bir cinayette, maktulün üzerinde bulunan bir çekirge bacağı dışında hiçbir delil yoktu. Soruşturma derinleştikçe ortaya çıkan şüphelilerden birinin külotları arasında tek bacağı kaybolmuş bir çekirge ölüsüne rastlanıldı. Adli tıp uzmanı Lee Goff çekirge üzerinde yaptığı araştırmalar sonucunda bu çekirge ile maktulün üzerinde bulunan çekirge bacağının tam olarak birbirlerine uyduğunu ispatladı. Şüpheli, hapis cezasına çarptırılırken, Goff ve isimsiz çekirge de bir cinayeti çözen ikili olarak akıllara kazındı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.