Güncel

Çin'de iPhone 4S kaçakçılığı sorun haline geldi (video)

Vergi ve ve döviz tahsilatından dolayı daha ucuz olan telefonları kaçak yoldan çıkarmaya çalışan kaçakçılara Çin yetkilileri göz açtırmıyor.

Çin'de iPhone 4S kaçakçılığı sorun haline geldi (video)

Apple iPhone 4S Çin'de ciddi bir kaçakçılık sorunu haline geldi. 4S iPhone Hongkongt'ta döviz vergi tahsilatı farkı nedeni ile daha ucuza satılıyor. Hongkong'taki satıcılar hızlı bir şekilde para kazanmak için kaçakçılara telefonları satıyorlar. Çinli gümrük yetkilileri bu kaçakçılığı önlemek için gizlice çalışarak baskınlar yapıyorlar aşağıdaki videoda bu baskınlardan bir görüntü izleyebilirsiniz.

1331039211_69571840099852703c8fo.jpg

Shenzhen Luohu Limanı yetkilileri, cep telefonu kaçakçılığında daha farklı yöntemlerle kaçakçıların giriş noktası olmuştur ve biz bunlarla mücadele ediyoruz dedi.

Her gün 250 bin yolcunun o limandan geçtiğini söyleyen yetkililer şimdiye kadar 230 olayda 3000'den fazla telefon yakaladık dedi. Videoda beline ve bacaklarına 30 iPhone bağlayarak kaçmaya çalışan kaçakçının yakalandığı görüntülerini izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.