Güncel

Çin'den son dakika Google açıklaması!

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan Google kararına flaş açıklama geldi. Anlaşılan Çin kolay pes etmeyecek. İşte detaylar!

Çin'den son dakika Google açıklaması!

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan Pazartesi günü yapılan açıklamada Washington yönetiminin Çin merkezli telekomünikasyon şirketi Huawei’ye getirdiği yasağın ardından alınacak önlemler için “bekleyin ve görün” uyarısı yapıldı.

Çin'den son dakika Google açıklaması!

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang’ın açıklamaları, ABD Ticaret Bakanlığı’nın ülkenin ulusal güvenlik çıkarlarını koruma amacıyla ABD’li şirketlerin Huawei ile çalışmasını yasaklamasının ardından geldi.

Bunun yanında ABD merkezli teknoloji şirketi Google, hizmetlerinin Huawei cihazlarında yasaklanacağını açıkladı.

Google’dan yapılan açıklamada şirketin Ticaret Bakanlığı kararına uyması gerektiği belirtilirken, mevcut Huawei kullanıcılarının “Google Play ve Google Play Protect” gibi hizmetleri kullanmaya devam edebilecekleri belirtildi.

Ek olarak medyada yer alan bazı haberlerde Almanya merkezli çip üreticisi Infineon Technologies’in Huawei’ye yapılan teslimatları durduracağı iddia edildi. ABD merkezli çip üreticileri Intel ve Qualcomm’un da Washington’ın kararı üzerine Huawei’ye yazılım ve ürün göndermeyi bıraktığı belirtildi.

Henüz Huawei tarafından bir açıklama gelmiş değil. Google ise; "ABD hükümetinin tüm taleplerine uyacağımızı temin etmekle birlikte, Google Play ve Google Play Protect gibi hizmetler mevcut Huawei cihazlarında çalışmayı sürdürecektir" açıklaması geldi. 

Yorumlar
Muhammet atac
Yorumlara aynen katılıyorum.icerikler hep boş.milleti salak yerine koyuyorlar.üzücü ve zavallica hareketler.
Cevapla
Aykut
Çin'in açıklaması nedir? Her yere Çin'den son dakika Google açıklaması diye başlık atmışsınız ancak içerikte sadece bekleyin ve görün yazıyor. Bu mudur? Haber başlığı ile içerik alakasız.
Cevapla
Korhan
😂 Ne anlıyorlar boş haber yapmaktan milleti buraya çekip vaktini çalmak gibi sadistçe bir zevk sahibi sanırım bu tarz haberleri yapanlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.