Güncel

Çin'den yatırım yağıyor: Yeni bir marka daha Türkiye'de üretim yapacak

Çin merkezli firmaların Türkiye'de üretim çalışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. İşte o marka ve üretimin detayları.

Çin'den yatırım yağıyor: Yeni bir marka daha Türkiye'de üretim yapacak

Çin merkezli teknoloji şirketi H3C ile Boğaziçi Holding iştiraki Boğaziçi Bilgisayar arasında yaklaşık 2 yıl önce imzalanan distribütörlük anlaşması fiziki yatırıma dönüşüyor. H3C Uluslararası Ticaret Başkan Yardımcısı Richard Xie, Türkiye’nin H3C’nin dış yatırımlarında öncelikli ülke konumunda olduğunu söylerken, Boğaziçi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tecdelioğlu muhtemel yatırımın gerçekleşmesi halinde Türkiye’nin kazanacağını ifade etti.

Philips, Dyson, Kyocera ve Corsair gibi küresel teknoloji devlerinin Türkiye partneri olan Boğaziçi Holding iştiraki Boğaziçi Bilgisayar ile Çin merkezli router, modem ve switcher üreticisi H3C’nin yaklaşık 2 yıl önce imzaladıkları distribütörlük anlaşması adım adım fiziki yatırıma dönüşüyor. Çinli teknoloji devi, Türkiye’deki partneri ile en az 200 kişinin istihdam edileceği fabrika yatırımında karar aşamasına geldi. Markanın üretim fabrikası muhtemelen Marmara Bölgesi civarında kurulacak. Fabrikanın hayata geçmesiyle Türkiye, H3C’nin bölgedeki üretim üssü olacak.

Bugüne kadar Türkiye'de genelde cep telefonu üreticileri fabrika açmıştı. Bunlar arasında Samsung, Oppo, Xiaomi, TCL gibi markalar yer alıyor. 

Yorumlar
Bipresh Talukder
It's an amazing article. if you need any info to mobile, laptop, camera, watch then visit our site. oppo-reno5-4g
Cevapla
Hayat
Ucuz işçilik te zirve yaptığımızın göstergesi gerçi ne olacak binada şükür der geçeriz
Cevapla
Erkan serkan
Gelmesinler sanki hayırlarına geliyor Uygur Türklerine zulmü bırakacaklar Doğu Türkistan bağımsız olsun
Cevapla
levent
betaya cevap sen cinde 60 dolar kac yuan yapar biliyormusun orda top oynayanlara sor bakalim
Cevapla
levent
arkadaslar cin 2 para birimi kullaniyor biri konvertbil bu para bizim tuvelet kagidi bile ondan kiymetli ama iceride kullandigi para cok kiymetli yorumlarinizi ona gore yapin
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.