Güncel

Didi Chuxing ve Uber arasındaki savaş büyüyor!

Çin temelli araç kiralama servisi Didi Chuxing, Meksika'da büyük çaplı sürücü alımlarına başladı. Firmanın amacı, en büyük pazarlardan birinde Uber'i mağlup etmek.


2017 yılının son aylarında Çinli Didi Chuxing, pek çok ülkede Uber'e rakip olacağı yönündeki dedikoduları duymuştuk. Reuters'ın haberine göre Didi Chuxing, Uber'in en popüler olduğu ülkelerden biri olan Meksika'da ona meydan okuyor. Didi Chuxing, Meksina'nın Toluca şehrinde bir gövde gösterisi yapacak. 

Haber kaynaklarına göre Didi Chuxing, 17 Haziran 2018 tarihine kadar Meksika'da taksi sürücülerinin ücretlerinde kesintiye gitmeyecek ve kadrosuna yeni isimler katacak. Didi Chuxing sürücülerden yüzde 20 kesinti yaparken, Uber yüzde 25'lik bir oranda bir kesinti gerçekleştiriyordu.

2017 yılı Ağustos ayında Uber, Meksika'da yüzde 87'lik bir pazar payına sahipti. Easy, Cabify ve Yaxi gibi servisler sadece yüzde 13'lük dilimdeydi. Ancak bu kez Uber sağlam kayaya çarptı. Rekabeti, Didi Chuxing'in anavatanına taşıyan Uber, 2 milyar dolar kaybetti ve Çin pazarından çekildi.

Didi Chuxing uygulamasının yeni sürümünün de, ay sonuna kadar yayınlanması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.