Sahte banka tüm müşterilerine haftada yüzde iki oranında faiz vereceğini ve ilerde bu fazi oranlarının yükseleceğini belirtmişti. İnsanlar ise bu oranı görünce paralarını bu şubeye yatırdılar.

Bir anda 200 müşteri kazanan banka kısa süre içinde 134 milyon dolar topladı. Ülkenin önde gelen bir işadamının bile bankaya 2 milyon dolar ödediği belirlendi.

Vaat edilen faizi ve parasını alamayan müşteriler bankayı şikayet etti. Polis bankaya operasyon yaptı ve bankanın sahte olduğu ortaya çıktı. Aralarında biri kadın olmak üzere 5 kişi yakalandı. Müşteriler ise parasını alamadı çünkü dolandırıcılar Çin'in özerk bölgesi olan Makao'nun önde gelen kumarhanelerinde paraları harcadıklarını belirttiler.

Beş yıl önce de Çin polisi, ülkenin güneyindeki Guangdong eyaletinde 26 illegal bankayı kapatmıştı. 26 illegal bankanın değeri ise 1.86 milyar dolar olduğunu tespit edilmişti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.