Güncel

Clubhouse'da Hadise'nin sesini taklit ettiler! Ortalık karıştı!

Son dönemin yükselen yıldızı Clubhouse ilginç bir olaya ev sahipliği yaptı. Clubhouse'da ünlü şarkıcı Hadise'nin sesini taklit ettiler.

Clubhouse'da Hadise'nin sesini taklit ettiler! Ortalık karıştı!

iPhone'da yer alan ve sadece davetiye sistemi ile çalışan sesli sohbet uygulaması Clubhouse son aylarda yıldızı parlayan uygulamalar arasında yer almayı başarmıştı. Ünlü isimlerin de yer aldığı Clubhouse ilginç bir olaya ev sahipliği yaptı. Clubhouse'da ünlü şarkıcı Hadise'nin sesini taklit ettiler ortalık karıştı.

Clubhouse'da Hadise'nin hesabını taklit eden şahıs, açtığı yayında kendisini Hadise olarak tanıtmış, sesini taklit etmiş ve hatta katılımcılara şarkı bile söylemiş. Bu olay üzerine Hadise'den resmi açıklama geldi.

Ünlü şarkıcı Instagram hesabından; "Dün akşam hiçbir şekilde içinde bulunmadığım bir platform olan Clubhouse’da benim adımla açılmış bir hesap, benim sesimi taklit ederek benmiş gibi insanlarla konuşmuş, sohbet etmiş, hatta şarkı bile söylemiş. Pazartesi günü konu ile ilgili hukuki işlemleri başlatacağımızın bilinmesini istiyorum." açıklamasında bulundu.

İnsanların sosyal medyada taklit edilmesi hukuki bir suç. Hatta platformlarda bu tip olaylar için özellikle kişi beni taklit ediyor şeklinde şikayet seçeneği yer alıyor. Hadise'yi şimdilik kimin ve hangi amaçla taklit ettiği bilinmiyor.

Ancak hukuki sürecin başlaması ile muhtemelen Clubhouse'dan kişinin IP numarası alınacak ve gerekli işlemler yapılacak.

Clubhouse'da Hadise'nin sesini taklit ettiler! Ortalık karıştı! - Resim : 1

Bu tip olayların yaşanmaması için Twitter, Instagram ve Facebook gibi platformlar onaylanmış hesap ibaresini gösteriyor. Siz siz olun bir ünlü ismin hesabı onaylı değilse o hesaptan yapılan söylemlere inanmayın.

İnsanların neden ünlü isimleri taklit ettiği oldukça ilginç bir durum. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.