Güncel

CMC Şanlıurfa'nın en büyük işvereni olmayı hedefliyor

Türkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden biri olan CMC, Şanlıurfa’daki çağrı merkezinde ilerleyen dönemde 1.500 kişiye istihdam sağlamayı planlıyor. CMC Genel Müdürü Tolga Başarır, Şanlıurfa’nın en büyük işvereni ve en çok kadın istihdamı sağl


Şanlıurfa’da kalifiye insan gücünün yüksek olduğunu ifade eden Başarır, sağladıkları iş imkanları ile şehrin kalkınmasına ve ekonomisine büyük katkı sağlayacaklarını belirtti: “Şanlıurfa’daki çağrı merkezimizin hem bölgeye hem de sektörümüze yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz. İlk Anadolu yatırımımız olan, 2009 yılında 180 kişiyle hizmet vermeye başlayan CMC Malatya Operasyon Merkezi’mizde 3,5 yıl gibi kısa bir sürede 2000’e yakın çalışan sayısına ulaştık. Malatya’nın en büyük işvereni konumuna geldik. Şanlıurfa’da da bu büyümeyi ve gelişimi oluşturarak şehrin en büyük işvereni olmak istiyoruz.”

1373441185_tolga-basarir.jpg

Digiturk Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez, Digiturk’ün 2005 yılından itibaren, Türkiye’nin pek çok kentinde istihdam yaratmayı ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen yatırımlar yaptığını belirterek; “Bugün, yalnızca Digiturk Müşteri Hizmetleri çatısı altında 1200’den fazla genç arkadaşımız görev yapıyor. Bu çalışanlarımızın yer aldığı lokasyonların tamamı İstanbul dışında yer alıyor.  Şanlıurfa lokasyonunda hali hazırda yalnızca Digiturk’e hizmet veren 240 arkadaşımız bulunuyor. Şanlıurfa, merkez nüfusu 750 bine ulaşan ve yüzde 30’u genç nüfustan oluşan bir ilimiz. Buna karşın iş gücü arzının yeterli seviyede olmaması yalnızca operasyonel verimlilik açısından değil istihdam oluşturmak için de ne kadar doğru bir lokasyonda bulunduğumuzu ortaya koyuyor. Digiturk olarak Şanlıurfa’da yatırımlara ve istihdama katkıda bulunmaya devam etmeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz, Şanlıurfa’da ve Türkiye genelinde bu sayının hızla artırılması ve böylelikle bir taraftan istihdam yaratılırken diğer taraftan müşterilerimize sunduğumuz hizmet standartlarının geliştirilmesi” dedi. CMC işbirliği ile ilgili görüşlerini aktaran Dönmez; Digiturk olarak bu alanda başından beri bize büyük katkı sağlayan değerli çözüm ortağımız CMC’ye teşekkür etmek isterim. Malatya’da olduğu gibi Şanlıurfa’da kendilerinin işbirliği ve uzmanlıklarıyla çağrı merkezi yapılanmamızı dünya standartlarına uygun şekilde gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Finansbank Alternatif Satış Kanalları ve Çağrı Merkezi Bölüm Müdürü Banu Hızlı, CMC ile birlikte bugüne kadar birçok başarılı çalışmaya imza attıklarını belirterek şunları ifade etti: “Anadolu’ya yatırım yapmanın büyük bir sosyal sorumluluk olduğunu biliyor ve bu konudaki yatırımları destekliyoruz. Bu açıdan CMC’nin Malatya ve Şanlıurfa’daki çağrı merkezlerinin bizim için ayrı bir yeri var. CMC’nin Şanlıurfa lokasyonunda 105 kişilik bir ekip Finansbank için çalışıyor. İstanbul ve Malatya’da da bizim için çalışan ekipler bulunuyor. Bölge ekonomisine katkı yapmanın ve gençlerimize önemli bir iş fırsatı yaratmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

CMC Şanlıurfa Çağrı Merkezi’nde, Tele-Satış, Tele-Pazarlama, Müşteri Hizmetleri, Tahsilat Yönetimi, Teknik Destek ve Sosyal Medya Hizmetleri olmak üzere, müşterilerin ihtiyaçlarına özel çözümler sunuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.