Güncel

CMT’nin yeni Genel Müdürü Onur Baran Çağlar

Yeni vizyonu ile geleneksel para transferini geleceğe taşımayı hedefleyen CMT, Genel Müdürlük görevini teknoloji ve iş dünyasının deneyimli ismi Onur Baran Çağlar’a teslim etti.

CMT’nin yeni Genel Müdürü Onur Baran Çağlar

Uluslararası Para Transferi, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para lisanslarının ilk sahibi CMT (Cash Money Transfer), lisans sonrası teknoloji altyapı süreçlerini, iş modellerini ve kanal yapılanmasını tamamladı. Yeni vizyonu ile geleneksel para transferini geleceğe taşımayı hedefleyen CMT, Genel Müdürlük görevini teknoloji ve iş dünyasının deneyimli ismi Onur Baran Çağlar’a teslim etti.

6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Kanun” ile fatura tahsilatı, para transferi, ödeme işlemleri, ödemeye aracılık hizmetleri ile geleceğin işi olarak görülen fiziksel, dijital ve mobil kanallardan elektronik para servisleri sunmak üzere ilk sırada lisans alan CMT’nin yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Onur Baran Çağlar oldu. İş hayatına 1996 yılında Hitit Bilgisayar’da yazılımcı olarak başlayan Çağlar, Yöre Elektronik Yayıncılık, Superonline şirketlerinde internet teknolojileri, elektronik ticaret ve katma değerli servisler departmanlarında yöneticilik görevi üstlendi. 2000 yılında Turkcell Gruba geçen Çağlar, 2006 yılına kadar Platco, Mapco, Shubuo markaları için 3. parti ekosistemleri, internet, mobil ve ödeme KDS (Katma Değerli Servisler) hizmetleri, MVNO (Sanal Operatör) altyapıları ve iş modelleri geliştiren ekipler kurdu ve yönetti. 2006-2013 yılları arasında kendi girişimi olan Pozitim Teknoloji’nin başına geçen Çağlar, aynı tarihlerde Pusula Yayıncılık ekibinde editörlükten koordinatörlüğe çeşitli yayıncılık pozisyonlarında görev aldı. 2013-2014 yıllarında Aktifbank’da Dijital Kanallar, İş Geliştirme, M&A (Yatırımlar) Bölüm Başkanlığı ve Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2014-2015 yıllarında üç ayrı Fintech startup modeli liderlerinden biri oldu. 2015 yılı Kasım ayında CMT’deki Danışman görevine başlamadan kurucusu olduğu şirket ve girişimlerdeki paylarını yatırımcılara devretti. 2016 Şubat itibariyle CMT CEO ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Çağlar, CMT çatısı altında vizyoner çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yüzde yüz yerli sermayeli CMT, İstanbul’dan Anadolu’ya açılacak

ESER (Entelektüel Sermaye Gelişim Derneği) Yönetim Kurulunda görev alan ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olan Onur Baran Çağlar, yeni görev ve hedeflerine ilişkin şunları söyledi: “Yüzde 100 yerli ve ilk uluslararası para transferi şirketiyiz. Türkiye’de yerleşik ve işçi olarak çalışan yabancı vatandaşlar ve unbanked (banka-finansal hizmetlere ulaşamayan) kitlelerin ihtiyaçlarını çok iyi bildiğimizi düşünüyoruz. İstanbul merkezli hizmetlerimizi CMTHAN (Şube ve Franchise) ve CMTBanco (Acente ve Korner) markalarımızı Anadolu’da yaygınlaştıracağız. İş ortaklığı ekosistemi ve katma değerli servis portföyümüzü genişleterek lisansımızın izin verdiği ödeme, tahsilat ve hesap hizmetleri ile kartlı ve e-para servislerini daha yaygın, hızlı, hesaplı ve güvenli şekilde dijital kanallardan sunacağız. Müşteri deneyimi ve memnuniyeti her zaman odağımızda bulunacak.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.