Güncel

Çocuğuna hediye telefon alanlar dikkat!

Çocuğuna hediye telefon almak isteyen aileler bu vazgeçilmez şartlara dikkat edin.

Çocuğuna hediye telefon alanlar dikkat!

Teknolojinin gelişmesi ile doğum günü hediyeleri de değişti. Çocukların doğum günlerinde Anne babalar artık farklı hediyeler almak yerine yeni nesil cep telefonlarından alıyorlar. Fakat bu tür hediyeler çocuklar için faydalı olmayabilir. Peki henüz küçük yaşta olan çocuklara telefon alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Çocuklarınıza cep telefonunu hediye alırken 18 maddeye dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, bu maddelerden 5 tanesini vazgeçilmez olarak görüyorlar.

Bu vazgeçilmez 5 madde şu şekilde sıralanıyor:

1. Çocuğunuza telefonunun gerçek sahibinin siz olduğunu ve sadece kendisine kiraladığını söyleyiniz ki telefona iyi baksın.

2. Telefonun bir iletişim aracı olduğunu ve anne baba aradığında görmezlikten gelinmemesi gerektiğini hatırlatın.

3. Telefonda teknolojiye dair tüm imkanları kullanmasını ancak teknolojinin ve internetin kendisini esir almaması gerektiğini söyleyin.

4. Telefonun akşam ders çalışma saatlerinde anne babaya teslim edileceğini ve gece boyunca kapalı tutulacağını belirtin.

5. Telefon kaybolur, çalınır veya düştüğü için bozulursa, yeni bir telefonun alınması için harçlığından kısacağınızı söyleyin.

Yorumlar
ali
alinda interneti olmasun yoksa 13 hatta 10 yasindaki cocuklarda tel var sabah aksam ellerinde bir coguda porno izliyor yada sms whats up yoluyla arkadaslik kuruyor kontrol hep sizde olsun
Cevapla
ben
bunların aynısını hanıma söylüyorum telefonu suya düşürdü 5 ay beklemek zorunda kaldı yeni telefon için
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.