Çocuklarınız bu yeni meslekleri seçebilir! - Page 1

Uzaktan cerrahi yönteminde uzmanlaşan telecerrahlar, tıp dünyasında devrim yapacak. Geleneksel eğitimin yanında robotik yeteneklerini de geliştirmeleri beklenen telecerrahlar, insan hayatını yönlendiren hızlı bilgi akışına ve gözlem sağlayan çeşitli video sistemlerine hâkim olacaklar.

Çocuklarınız bu yeni meslekleri seçebilir! - Page 2

Ormanlara, nehirlere, okyanuslara iyi davranmadık. Yüzyıllardır doğanın bize sunduğu kaynakları sömürüyoruz ancak doğadan aldıklarımızı geri verdiğimiz söylenemez. 21.yüzyılın en büyük sorunlarından biri doğal kaynakların tükenmesi olabilir. İşte bunu engellemek için, bir zamanların çiftçileri, yeşillendirici olacaklar. Bitkileri, hayvanları, kısacası doğanın sunduğu tüm nimetleri seven, çiftçilik yapabilen, ekin ve toprak verimliliği konusunda bilgili her insan bu mesleğe yönelebilecek.

Çocuklarınız bu yeni meslekleri seçebilir! - Page 3

Çöp tasarımcıları eldeki yüksek kaliteli çöpü en verimli şekilde geri dönüştürerek başka ve yeni bir ürün var edecekler. İş tanımlarında çöp miktarını azaltmak ve çöpsüz bir gezegen oluşturmak da var. Oyuncak, tekstil ve mobilya sektörlerinde üretim yapan şirketler kullandıkları malzemeleri kontrol etmeleri için çöp tasarımcılarına ihtiyaç duyacaklar.

Çocuklarınız bu yeni meslekleri seçebilir! - Page 4

Bir iş kurdunuz. Çalışanlarınız var. Sabah 09:00, akşam 18:00 saatleri arasında olacaklar belli gibi görünüyor. Ancak değil. Potansiyel aksilikleri, zaman kayıplarını, çalışanların yaşadığı motivasyon eksikliklerini engellemek sadelik uzmanının işi olacak. İnsanların nasıl çalıştıklarını ve hangi koşullarda en keyifli, dolayısıyla verimli hale geldiklerini bilen sosyal bilimciler bu meslek için ideal adaylar arasında. Ayrıca düşünsel ve yönetimsel süreçlerle ilgili eğitim almanız da gerekebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.