Güncel

Coğrafya kaderdir! WhatsApp Türkiye'yi ortadoğuya itti!

WhatsApp, yeni gizlilik koşulları ile ilgili skandal bir karara daha imza attı. İşte detaylar!

Coğrafya kaderdir! WhatsApp Türkiye'yi ortadoğuya itti!

Bildiğiniz gibi dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni sözleşme koşullarını kullanıcıları ile paylaştı. Çoğu kişi bu sözleşmeyi okumadan kabul ederken, aslında ne kadar önemli olduğu konusunda herhangi bir fikirleri yoktu. Daha sonra ortaya çıkan detaylar ise ilginç bir durumu gün yüzüne çıkarmış oldu. Bu bilgilere göre ilgili sözleşmeyi kabul etmeyen kişiler bundan sonraki süreçte WhatsApp kullanamayacaktı. Ancak gelen yeni haberler Türk kullanıcıları bir hayli sinirlendirecek gibi.

Coğrafya kaderdir! WhatsApp Türkiye'yi ortadoğuya itti!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 8 Şubat 2021 tarihi itibari ile devreye girecek olan yeni gizlilik ilkelerini açıkladı. Şirket tarafından yapılan bu açıklamaya bakıldığında WhatsApp ve Facebook arasında veri alış verişinin rahat rahat yapılabileceği ortaya çıkıyor. Demin de ifade etmeye çalıştığımız gibi eğer yok ben buna izin vermek istemiyorum diyorsanız, uygulamadan yararlanamıyorsunuz. Yani burada iki seçenek sunuluyor: ya bu izni vereceksiniz, ya da hesabınızı silmek durumunda kalacaksınız.

Coğrafya kaderdir! WhatsApp Türkiye'yi ortadoğuya itti! - Resim : 1

Biz bu koşulların tüm WhatsApp kullanıcıları için geçerli olacağını sanıyorduk ki şok bir bilgi ortaya çıktı. Buna göre Avrupalı kullanıcılar sözleşmeyi onaylamasalar dahi söz konusu uygulamayı kullanmaya devam edebilecekler. Ancak Türkiye'deki kullanıcılar için bu geçerli değil. Yani Türk kullanıcılar, sözleşmeyi kabul edecekler veya WhatsApp'a veda etmek zorunda kalacaklar. Bu bakımdan Avrupa ülkeleri ile aynı kefeye konulmadığımızı ve bir Orta Doğu ülkesi sayıldığımızı da bir kez daha anlamış oluyoruz.

Yorumlar
metin
şerefsiz köpek Mark Zuckerberg te alsın WhatsAppı müsaitbir tarafına soksun onun yerine signal veya telegram var uygulaması var.
Cevapla
Burak
Abi aynı hataya düşmeyin artık yeter ya bip var dedi var laff var bu yabancı hayranlığı nedir ya
Whatsapp seven biri
Bookkkk gibi bişey Whatsapp a kim getirdiyse başı belada
Cevapla
Ahmet Çinkılınç
BİP kullanın arkadaşlar yada DEDİ kullanın hen yerli yapım hemde whatsapptan kat kat daha iyi
Cevapla
Kanaat önderi
Kurumlar bipe geçerse halk bipe geçer ve geçiş oldukça gelişim hızlanır kalite artar wp yi aramayız
Cevapla
Öme
Sildim gitti. Signale göç ettik iş yerinde. 5*
Cevapla
Burak
Abi aynı hataya düşmeyin artık yeter ya bip var dedi var laff var bu yabancı hayranlığı nedir ya
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.