Coinbase, 2022'de 19 milyon doğrulanmış kullanıcı ekledi

Coinbase, çökmekte olan kripto pazarlarına rağmen 2022'de 19 milyon doğrulanmış kullanıcı ekledi!

Coinbase, 2022'de 19 milyon doğrulanmış kullanıcı ekledi

Daha fazla kişi Bitcoin ( BTC ) ve diğer kripto para birimlerini kullandıkça , Coinbase (NASDAQ: COIN) son yıllarda kullanıcı sayısında artış kaydetti. Kripto sektörü şu anda bir ayı piyasasında olmasına rağmen , bu durum yatırımcıların dijital varlık ticaretine olan ilgisini daha genel olarak etkiliyor olabilir, Coinbase'in kullanıcı tabanı uzun süreli düşüş piyasalarından etkilenmiyor gibi görünüyor.

Coinbase, 2022'de 19 milyon doğrulanmış kullanıcı ekledi

Elde edilen ve hesaplanan veriler, Coinbase'in 31 Aralık 2021 ile 30 Eylül 2022 arasında dünya genelinde yaklaşık %21,35'lik bir büyümeyi temsil eden 19 milyon doğrulanmış kullanıcı eklediğini gösteriyor. Rakam, 2022'de aylık olarak en az iki milyon doğrulanmış kullanıcı eklenmesi anlamına geliyor.

İlk çeyreğin sonunda, Coinbase'in 98 milyon kullanıcısı vardı ve bu, 2021'in 4. çeyreğindeki 89 milyon rakamından dokuz milyon doğrulanmış kullanıcının eklenmesini temsil ediyordu. 2. Çeyrek'te, kullanıcılar 103 milyon olurken, 3. Çeyrek 108 milyon ile borsanın en yüksek doğrulanmış kullanıcı sayısını kaydetti.

Diğer yerlerde, Coinbase'in küresel pazar payı, 6 Aralık 2022 itibarıyla, spot ticaret kripto borsaları arasında %3'e ulaşırken, Kasım ayında pay %2,6 idi. Pay, Eylül ayından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Coinbase'in yıllık en düşük küresel pazar payı, Temmuz ayında %1,6 ile kaydedildi. Borsanın en yüksek pazar payı, Kasım 2021'de kripto boğa koşusunun zirvesinde %4,2 ile görüldü.

Coinbase, piyasa dalgalanmasına rağmen nasıl daha fazla doğrulanmış kullanıcı eklemeyi başardı?

Coinbase şu anda piyasada satışların olduğu bir ortamda faaliyet gösterse de, borsanın doğrulanmış kullanıcılarda istikrarlı bir büyüme kaydetme yeteneği, ticaret platformunun iş modeli gibi çeşitli faktörlere bağlanabilir. Gerçekten de borsanın, tavsiye programları gibi faktörleri ve kullanıcıların kripto paraları hediye olarak göndermelerini sağlamak gibi benzersiz özellikleri içeren yenilikçi bir pazarlama stratejisine sahip olduğu söyleniyor.

Kullanıcı büyümesi, yatırımcılar arasında güvene dönüşen ilgili kripto uyumluluk yasalarına bağlı kalma taahhüdü ile güvenli bir platformun değişiminin artmasıyla, ticaret platformunun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki popülaritesini de vurgulamaktadır.

Coinbase, çok çeşitli dijital varlıklara ve eğitim kaynaklarına maruz kalan yeni başlayanlara ve ileri düzey kripto yatırımcılarına hitap ederken, kullanıcıların teşvikler sağlarken kripto hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlar. Coinbase'in önde gelen küresel markalarla ortaklığı da büyümenin merkezinde yer alıyor. Bu doğrultuda borsa, bulut hizmetleri için kripto para birimi ödemelerini kabul etmek üzere kripto borsasının kullanılmasını sağlarken, Web3 inovasyonunu desteklemek için yakın zamanda Google ile ortaklık kurdu.

Ayı piyasasında gezinmek

Ayı piyasasının , kenarda kalan ve piyasa koşullarının iyileşmesini bekleyen kripto para tüccarlarının çoğunun motivasyonunu kırdığını belirtmekte fayda var . Gerçekten de durum Coinbase'in işine de zarar verdi ve şirketin hisseleri tarihi diplere indi.

Genel olarak, Coinbase hissesi, hisse senedi piyasalarındaki genel satıştan zarar gördü. Piyasadaki gerileme, Coinbase'i işten çıkarmaları ve işe alımları dondurmayı seçerek iş modelini yeniden düzenlemeye de zorladı.

Aynı zamanda borsa, mevcut durum nedeniyle muhtemelen motivasyonu kırılan kullanıcıları cezbetmek için çeşitli önlemler aldı. Örneğin, borsa, müşterilerin Tether'den ( USDT ) sorunsuz bir şekilde sıfır ücretle  USD Coin'e ( USDC ) geçmesine olanak tanır.

Doğrulanmış kullanıcı sayısıyla, Coinbase, özellikle kara para aklama ve kötü yönetim gibi ahlaksızlıklar nedeniyle inceleme altına alınan akranlarıyla birlikte, sıkı düzenleyici alanda etkileyici bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Büyüme, Coinbase'in soruşturmalara yardımcı olmak için kullanıcı bilgileri sağlamak için kolluk kuvvetlerinin taleplerini yerine getirdiğini kabul etmesine rağmen geliyor.

Düzenlemelerin Coinbase kullanıcı büyümesi üzerindeki etkisi 

Aynı zamanda, milyonlarca kullanıcının fonlarını kaybettiği FTX fiyaskosunun ardından Coinbase gibi borsalarda düzenleyici ipin sıkılaşması muhtemel . Özellikle, kullanıcılar güvenlik amacıyla varlıklarını borsalardan çekmeyi tercih ederken,  çöküş, düzenleyicilerin merkezi borsaları yönetmeye odaklanmasına neden oldu.

İlginç bir şekilde, düzenleyicinin başkanı Gary Gensler borsanın birkaç menkul kıymet barındırmasına rağmen ajansa kaydolmadığını  ima ettikten sonra Coinbase ile Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) arasında bir anlaşmazlık çıktı.

Özellikle, SEC Coinbase mücadelesi , ABD'de kripto para birimlerinin düzenlenmesine ilişkin belirsizlikten, özellikle de kripto para birimleri ve stablecoin'lerin yasal olarak menkul kıymetler olarak tanımlanıp tanımlanmadığına ilişkin belirsizlikten kaynaklanıyor. Bu nedenle, mücadelenin sonucunun muhtemelen borsa kullanıcı tabanı üzerinde bir etkisi olacaktır.

Gelecekte, Coinbase tarafından doğrulanan kullanıcı sayısı, borsanın Avrupa pazarına açılma hedeflerini belirlemesiyle muhtemelen artacaktır. Borsa, bölgenin Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliğini (MiCA) yürürlüğe koyduğunu göz önünde bulundurarak Avrupa'yı zaten ideal bir pazar yeri olarak görüyor. Yasalar, Coinbase'in Avrupa pazarına girmesi durumunda iyi tanımlanmış düzenlenmiş bir ortamda çalışacağı anlamına geliyor.