Çok kazandırdığı düşünülen aslında öyle olmayan 10 meslek - Page 1

Muhasebeciler hem iç hem de dış ihtiyaçlar için finansal bilgilerinin yanı sıra performans denetim işlevlerini araştırır. Bu meslekte ekstra okul okuma da genellikle gereklidir. Özellikle bir lisans diploması şart. Okul ve işin getirdiği yüksek profilli görünüme rağmen muhasebeciler sanıldığı kadar yüksek ücretler almıyor. Tabi ki burada önemli kriter işinde oluşturduğu kariyer.

Çok kazandırdığı düşünülen aslında öyle olmayan 10 meslek - Page 2

Profesör unvanına sahip olmak oldukça fazla bilgi ve tecrübe gerektiriyor. En küçük kolejlerde bile bir profesör doktora derecesini tamamlamak zorundadır. Kültürel çalışmalara odaklanan profesörler diğer meslektaşlarına göre biraz daha fazla kazanır.

Çok kazandırdığı düşünülen aslında öyle olmayan 10 meslek - Page 3

İnsanlar bir dizi nedenler için psikologlardan yardım ister. Özel bir psikoloğa gittiğinizde seans başına ödediğiniz ücret size haklı olarak fazla gelir. Bu da sizi onların oldukça fazla kazandığı düşüncesine iter. Aslında psikologlar meslektaş sayıldıkları bölüm doktorlarından daha az kazanır. Psikologların meslek yaşamına başlamadan geçtikleri eğitim süreci ise oldukça zorludur.

Çok kazandırdığı düşünülen aslında öyle olmayan 10 meslek - Page 4

Mimar binaların yanı sıra diğer yapıların tasarımları ile ilgilenir. Bir yerde yüksek profilli bir işe başlayabilmeniz için sadece bir lisans derecesinden daha fazlasına ihtiyacınız var. Kazandıkları ücretlere değinecek olursak, tabi ki İstanbul Sapphire’nin mimarıyla Artvin’in yaylasındaki evin projesini çizen mimar aynı parayı kazanmaz. Ancak genel olarak baktığımızda çok havalı ve paralı bir meslek gibi görünen mimarlığın aslında öyle olmadığını biliyoruz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.