Cristiano Ronaldo Instagram rekoru kırdı!

Dünyanın en popüler futbolcuları arasında yer alan Cristiano Ronaldo Instagram'da bir rekor kırdı. Takipçi sayısının yeni haliyle dünyadaki en çok takipçi sayısına sahip oldu.

Cristiano Ronaldo Instagram rekoru kırdı!

Manchester United takımının yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo Instagram'da bir rekor kırdı. Sahada kırdığı rekorlara bir de sosyal medya rekoru ekleyen Ronaldo şu ana kadar en çok takipçiye sahip Instagram kullanıcısı oldu.

Kısa süre önce Netflix platformunda kız arkadaşının belgeseli yayınlanan futbolcu rekor seviyede takipçi elde etti. Dünyanın en çok sevilen futbolcuları arasında yer alan Ronaldo artık sosyal medyada da bir rekor sahibi.

Cristiano Ronaldo Instagram rekoru kırdı!

ronaldo

37 yaşındaki Portekizli sporcu, Instagram’da 400 milyon takipçi sayısını geçen ilk kişi olarak sosyal medya tarihine geçti. Bu rekorun ardından ünlü futbolcuya 'Instagram'ın kralı' denilmeye başladı. Ronaldo Eylül 2021’de de 237 milyon takipçiyle Instagram’ın en çok takip edilen kişisi olmuştu.

Bugüne dek 3242 gönderi paylaşan Ronaldo Instagram'ı aktif bir şekilde kullanıyor. Her birine ortalama 10 milyon ‘beğeni’ alan yıldız futbolcu, sadece 500 kişiyi takip ediyor. 

Tam adı Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro olan futbolcu sol kanat ve santrfor mevkilerinde oynayan Portekizli millî futbolcu olarak tanınıyor. Premier League takımlarından Manchester United'da forma giyiyor. IFFHS ve diğer medya kuruluşlarına göre futbol tarihinin en golcü oyuncusu. Netflix'de yayınlanan belgeselin ardından hayranları artan Ronaldo en çok takipçi sayısına sahip hesap olarak rekor kırdı.