Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yerli otomobil sunumu yapıldı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, geçtiğimiz hafta yerli otomobil projesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunum yapıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yerli otomobil sunumu yapıldı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Otomobili projesi ile ilgili bir sunum yaptıklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yerli otomobil sunumu yapıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Mart ayında sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan bir etkinlikte 'Türkiye'nin Otomobili' projesinin yavaş ilerlemesinden şikayet ederek, "Yerli otoda biraz gevşeme var, ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz" eleştirisinde bulunmuştu.

Projenin ortaklarından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Otomobili projesi ile ilgili bir sunum yaptıklarını dile getirdi. Hisarcıklıoğlu, paylaştığı tweette şu ifadelere yer verdi;

“Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Türkiye'nin Otomobili projemizde gelinen son noktayı arz ettik. Cumhurbaşkanımızın destekleriyle projemiz tüm hızıyla ilerliyor, ülkemize verdiğimiz sözü tutma konusunda kararlıyız.”

Görüşmeye ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Özel kalem Müdürü Hasan Doğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır veTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş katıldı.