Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yerli otomobil sunumu yapıldı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, geçtiğimiz hafta yerli otomobil projesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunum yapıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yerli otomobil sunumu yapıldı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Otomobili projesi ile ilgili bir sunum yaptıklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yerli otomobil sunumu yapıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Mart ayında sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan bir etkinlikte 'Türkiye'nin Otomobili' projesinin yavaş ilerlemesinden şikayet ederek, "Yerli otoda biraz gevşeme var, ya başlayacaksınız, ya başlayacaksınız. Bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz" eleştirisinde bulunmuştu.

Projenin ortaklarından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçtiğimiz hafta Türkiye’nin Otomobili projesi ile ilgili bir sunum yaptıklarını dile getirdi. Hisarcıklıoğlu, paylaştığı tweette şu ifadelere yer verdi;

“Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Türkiye'nin Otomobili projemizde gelinen son noktayı arz ettik. Cumhurbaşkanımızın destekleriyle projemiz tüm hızıyla ilerliyor, ülkemize verdiğimiz sözü tutma konusunda kararlıyız.”

Görüşmeye ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanı Özel kalem Müdürü Hasan Doğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır veTürkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş katıldı.

Yorumlar
Muhittin
İçimiz de öyle hain insanlar var ki insanları birbirine düşürerek bazen de Avrupa birliği Amerika gibi ülkelere şikayet ve menfaatimize aykırı delillerle giderek kendi ülkemize zarar verenler evvelden de vardı bugün de var yarın da var olacaktır.
Cevapla
Mami
Yalan külliyyen yalan
Cevapla
Ali Mert
Hadi inşallah ya. Venezuela gibi bir ülke Afrika gibi bir ülke kendi arabasını üretiyor. Şimdi Pakistan atak yapıp kendi arabasını üretecek. Haberlerde çıktı. Biz bu kadar acizmiyiz ? Türkiyenin parası hep dış ülkelere akıyor. Fransa almanya Türkiyeye karşı ve biz eli mahkum gibi o ülkelere yatırım yapıyoruz. Romanyanın daciası bile satış rekorları kırıyor. Ülkeye sıcak para lağzim. Ihracat lağzim. Üretip satmak gerekiyor. Her şeyi kendimiz üretir isek paramız ekonomimiz sağlamlaşır. Yerli arabada 2019 isviçrede dunum olacak denildi şimdi 2022 de yollarda deniyor. Avrupaya yaşayan bi vatan sever olarak çok üzücü birşey. Araba herhangi bir araba olmamalı. Tesla 6 sene içinde nasıl yılların Mercedesine audisine volkswagenine kafa tutuyorsa bizde öyle yapmamız lağzim. Herşeyin hayırlısı.
Cevapla
Opdima
Hacı iyi güzel yazmışsın da “lağzim” lar olmamış ya :/
Tipitip
Yorum morum yok....delirmek içten değil
Cevapla
sevdam tr
yapin artik sunu oynamayin birakin sunumu kunumu laf gevzeligi yapmayin elin gavuru her gun araba yapiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.